Kepler

Už jste někdy vyzkoušeli vyprat bílou košili za optimálních podmínek?

Zkoušel jsem to v bance, kterou byste i vy měli rádi. Vylepšil jsem prášek za pouhých 99,90 3 a 6 omega mastnými kyselinami, pro jistotu přidal i kyselinu hyaluronovou. Bílá vůbec nebyla bělejší. Kde jsem udělal chybu?

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus i tohle jako plán b

Domácí prášek na praní

Budete potřebovat:

  • 100 gramů mýdla v kostce (záleží na tom, jaké máte rádi, Alena doporučuje olivové)
  • 1 kilogram práškové sody na praní

Jediné, s čím máte na domácím pracím prášku práci, je nastrouhání mýdla, ale pokud jste správný motivátor, vždycky se doma najde nějaký nadšený dobrovolník. Mýdlo nastrouhejte na jemno a smíchejte se sodou.

Dávkování je 1 až 3 polévkové lžíce na 1 várku prádla, podle zašpiněnosti.

Prášek uchovávejte v dóze mimo dosah dětí!

Nebo raději používáte gel na praní? I v tomto případě vám umí Alena Thomas poradit. Její gel neobsahuje bělicí prostředky, které můžou dráždit kůži, oči i dýchací cesty. Je tak vhodný pro alergiky i citlivou kůži dětí. 1 litr gelu vyjde na 5 korun a výroba zabere jen 10 minut!

Domácí gel na praní

Na 10 litrů pracího prostředku budete potřebovat:

1 mýdlo na praní (Marsejské, Jelen)

300 gramů práškové sody na praní

15 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru

10 litrů vařící vody

Mýdlo nastrouhejte najemno a rozmíchejte v části vroucí vody. Po rozpuštění přimíchejte sodu a opět míchejte až do úplného rozpuštění. Postupně přilévejte zbylou vařící vodu. Nechte zchladit a přidejte esenciální olej. Nechte stát 24 hodin a je to hotové:)

Zdroj: http://zeny.i­prima.cz/domov-rodina/vyrobte-si-doma-levny-ekologicky-praci-prasek-nebo-gel

Další odpovědi
Cenobita

Češi doporučují prát na 1940:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=jOK-U0dTCB0

případně používat prášek:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=nY6WuXje3XI

mosol

Nesmíš používat normální vodu, ale micelární.

ivzez

To je přece jasné: Bílá nemůže být bělejší,
to je nesmysl a reklamní slogan…

Kepler

No a já se tady trápím s novými formulemi, když existuje Napalmex a Áriec. Jen s tím praním na 1940 bude problém. Budu si muset pořídit pračku z titanu a s nukleárním ohřevem.

Kepler

Kurňa, tak to mě nenapadlo. Použil jsem jenom to nejvíc doporučované. Mýdlo s jelenem jsem ale už dlouho nikde neviděl a co je to marsejské mýdlo, to už vůbec nevím co to je.

Slecna 007

v drogerii je mají obě. Na konci regálů, za vanyšem a pervolem, ale jsou tam schované. Klasický Jelen, jak za mojí babičky.
Jo, taky peru v „domo róbo“ prášku už roky. Dětem se vyléčil ekzém a stojí to pár halířů

anonym

Díky za info :) Až si budu jednou taky prát, tak to vyzkouším a snad takto ušetřím. Používáš identický postup na svůj „domo róbo“ prášek identický jako z mé odpovědi, či máš nějak odlišný postup a tak?

Slecna 007

Ahoj, dávám normálního Jelena, sodu a TAED (aktivátor, aby to začalo prát už při nižších teplotách). TAED je k dostání běžně na internetu a přidává se ho opravdu malinko. Takže až dopereš,napiš.