afro.minerva

Útočnost lidí

Už jsem se hodněkrát setkala s tím, že v různých diskusích se objevují osoby, které na člověka neustále jenom útočí. Co by bylo lepší? Ignorovat to, nebo se snažit argumentovat? Bylo by lepší takovému člověku ponechat poslední slovo? Nemysleli by si pak ostatní, že s oním útokem vlastně souhlasím?

Nejlepší odpověď
quentos

těmto lidem by se měl vysvětlit rozdíl mezi diskuzí a debatou. V diskuzi se její účastníci snaží SPOLEČNĚ dobrat rozumného závěru, přinejhorším se „dohodnout, že se nedohodli“. Naopak v debatě jde o to, lidi s podle mě „nesprávným“ názorem „porazit“ či získat na svou stranu. Člověka s takovýmto chováním by tedy stálo za to upozornit, aby do diskuze nevnášel prvky debaty.

Další odpovědi
Michal

Dnešní doba ,nese projevy „boje“ a útočení.Už staří římané řešili spory diskusí.V dnešní době se tato forma řešení sporu poněkud vytratila.Útočník v diskusi nemá pravděpodobně dost argumentů nebo vychování. Podle mého názoru je lepší takového agresora v diskusi ignorovat.Argumenty ve svém afektu není schopen moc připouštět Vhodné je přísloví,které v krátkosti vše vystihuje"Chceš-li med,nepřevracej úl.

panenka

pokud jsou to věci důležité tak se ozvat pokud ne tak to raději ignorovat

georgia

Reakce? Jen politovat-je zřejmě chorý

escrito

Ignorovat, poslední doubou jsou tady lidi hrozně zlý.

fortin

Jenom v diskusích? To by byl svět hezčí. Podívejte se, celý život takový člověk zuří a útočí, protože se jako malý pomočoval až do první třídy, a když bude umírat, tož ho budou otáčet aby mu mohli utřít zadní ústa. 🙂

Nuk nuk

Pokud jde o diskuse na internetu, berte je s trochu s rezervou.Internet dává totiž lidem často pocit naprosté svobody a anonimity zároveň. Někteří lidé na něm napíší i to, co by Vám do očí neřekli ani náhodou.
Pokud ale dotyčný napíše něco, co Vás uráží, nebo Vám to opravdu vadí, napište mu to. Někdy je lepší pro takové případy využít soukromé zprávy, ale není nutné si nechat dávat facky pro nic za nic, jen proto, že jsou virtuální.

bond73

Nemyslim si,ze by jste ingnorovanim takoveho cloveka riskovala to,ze by jsi o vas mysleli,ze s jeho utokem souhlasite,spise to bude vypovidat, o vasem intelektu a hodnoty vasi osoby. Nikdy bych se nepripojil k cloveku,ktery pouze utoci v dane diskusi,jelikoz takovy clovek,je omezeny a chce prinutit ostani,aby mu naslouchali,jelikoz trpi komplexem menecenosti,myslim si,ze by jste si mela zachovat svoji tvar a na takove vypady nereagovala,nejste preci omezenec a umite lidem naslouchat,coz tento clovek neumi,tudiz vam doporucuji,ne­ragovat na takove vypady a co nejdrive, opustit spolecnost ,ve ktere se nachazi takova to osoba.

Klarisa

Pokud na mě někdo útočí už se nenechám a útočím taky.Jsem mírumilovný člověk,ale když vás někdo soustavně napadá je třeba s tím něco udělat,jinak si k vám budou dovolovat pořád a víc a víc.Hlavně se nedat.