Miroslavst

Ústavní zákon a důsladky

Jak by to vypadalo u nás z hlediska ústavy, pokud by se stala taková tragedie jako v Polsku. Prezident a další ústavní činitelé. Kdo by jmenoval, odvolal vládu? a další.

Nejlepší odpověď
atriplex

Prezidenta zastupuje předseda senátu, tedy Přemysl Sobotka. Předseda senátu a poslanecké sněmovny má místopředsedy, takže ti by nahradili mrtvé šéfy. Pokud by zemřel premiér, padla by celá vláda automaticky a prezident (byť ten zastupující) by musel jmenovat nového, který by si sestavil celý tým (vládu) a vláda by pak musela požádat sněmovnu o důvěru.

Další odpovědi
FOG

PAROTOP,neboli Paroubek a Topolanek.
Ti si vzdy najdou stranu,ktera je vezme a budou vladnout dal.