Mike26

USB 2.0 disk je velmi pomalý

v jakémkoliv portu, rychlost max. 1 MB/s. Co s tím?
Doplňuji:
Mám USB 2.0, dříve to jelo na maximum, co USB 2.0 dá (asi 12 MB/s). Kopírubory lokálně po disku (to je pod 1 MB/s), myslím tím z jednoho oddílu na druhý nebo je čtu, načítání fotek v rozlišení 8 megapixelů trvá zatraceně dlouho (4 sekundy minimálně). Kabel mám ten, co byl přibalen, jiný nefunguje.

Odpovědi
gecco

1 MB = 8 Mb (většina výrobců takovýchto zařízení udává rychlost v Mb (=Mbit)…
___

  1. jaké porty USB máš?? (nemáš třeba USB1.1?)
  2. jedná se ti o rychlost zápisu nebo čtení?
  3. o jaké se jedná soubory (velikost, fragmentace) a jak máš naformátovány disky (externí i interní – ne odkud data přenášíš)
  4. jaká je v dobu přenosu zátěž počítače

Jen pro info – vliv může mít i třeba délka (kvalita) kabelu…
😉
Doplňuji:
Takže – nyní se to zpomalilo??
OK – koukni na tu defragmentaci (může mít i značný vliv), případně si spusť Defrag (buď věstavěný Win a nebo třeba Defraggler – https://www.pi­riform.com/de­fraggler/downlo­ad/standard ).
Pak se koukni na aktuální vytíženost počítače.
A ještě jedna věc – kopírování souborů na jednom disku (sem-tam) patří k nejpomalejším vůbec…
😉

Mike26

Ano, zpomalilo se to po vypojení a zapojení (mám ten disk k notebooku). Fragmentováno je jen 14 drobných souborů, tím to není, defragmentuji pravidelně. Dřív to taky blblo, ale stačilo vypojit/zapojit, ani to teď nepomáhá… Dříve to bylo opravdu 12 MB/s, teď pod 1 MB/s, to prostě musí jít zpět na 12 MB/s, nemohlo to jen tak z ničehonic začít zpomalovat, ne?

gecco

Teoreticky to může způsobit i ´odcházení´ toho ext. disku…
Stáhni a nainstaluj si HD Tune ( http://www.hdtu­ne.com/downlo­ad.html ), stačí ti i verze 2.55 (je pro osobní užití zdarma) a nebo trial verze současné.

Mike26

Problém vyřešen, na pc-help mi poradili lépe, ale i tak díky moc za odpovědi.

gecco

Není zač – v čem to bylo?

Mike26

Nejspíše klávesnice nebo myš se připojila jako zařízení USB 1.1, všechna USB tedy jela rychlostí USB 1.1.