Avatar uživatele
Mike26

USB 2.0 disk je velmi pomalý

v jakémkoliv portu, rychlost max. 1 MB/s. Co s tím?
Doplňuji:
Mám USB 2.0, dříve to jelo na maximum, co USB 2.0 dá (asi 12 MB/s). Kopírubory lokálně po disku (to je pod 1 MB/s), myslím tím z jednoho oddílu na druhý nebo je čtu, načítání fotek v rozlišení 8 megapixelů trvá zatraceně dlouho (4 sekundy minimálně). Kabel mám ten, co byl přibalen, jiný nefunguje.

Zajímavá 0 před 3427 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

1 MB = 8 Mb (většina výrobců takovýchto zařízení udává rychlost v Mb (=Mbit)…
___

  1. jaké porty USB máš?? (nemáš třeba USB1.1?)
  2. jedná se ti o rychlost zápisu nebo čtení?
  3. o jaké se jedná soubory (velikost, fragmentace) a jak máš naformátovány disky (externí i interní – ne odkud data přenášíš)
  4. jaká je v dobu přenosu zátěž počítače


Jen pro info – vliv může mít i třeba délka (kvalita) kabelu…
😉
Doplňuji:
Takže – nyní se to zpomalilo??
OK – koukni na tu defragmentaci (může mít i značný vliv), případně si spusť Defrag (buď věstavěný Win a nebo třeba Defraggler – https://www.pi­riform.com/de­fraggler/downlo­ad/standard ).
Pak se koukni na aktuální vytíženost počítače.
A ještě jedna věc – kopírování souborů na jednom disku (sem-tam) patří k nejpomalejším vůbec…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mike26

Ano, zpomalilo se to po vypojení a zapojení (mám ten disk k notebooku). Fragmentováno je jen 14 drobných souborů, tím to není, defragmentuji pravidelně. Dřív to taky blblo, ale stačilo vypojit/zapojit, ani to teď nepomáhá… Dříve to bylo opravdu 12 MB/s, teď pod 1 MB/s, to prostě musí jít zpět na 12 MB/s, nemohlo to jen tak z ničehonic začít zpomalovat, ne?

před 3427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Teoreticky to může způsobit i ´odcházení´ toho ext. disku…
Stáhni a nainstaluj si HD Tune ( http://www.hdtu­ne.com/downlo­ad.html ), stačí ti i verze 2.55 (je pro osobní užití zdarma) a nebo trial verze současné.

před 3427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mike26

Problém vyřešen, na pc-help mi poradili lépe, ale i tak díky moc za odpovědi.

před 3427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Není zač – v čem to bylo?

před 3427 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mike26

Nejspíše klávesnice nebo myš se připojila jako zařízení USB 1.1, všechna USB tedy jela rychlostí USB 1.1.

před 3424 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek