Avatar uživatele
mirekborek

Jaká je rozdíl mezi Hard Diskem 3,5 a 2,5?

Chci interní disk k nějakým datům a pár her (SSD si budu kupovat déle) ale nevím jestli si vybrat 3,5 nebo 2,5 ale za nějakou rozumnou cenu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3058 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

3,5 – průměr 3,5", 2,5 obdobně…
😉
Třiapůlka je prostě o kousek větší – a tím pádem (při jinak stejných parametrech), obvykle, mechanicky odolnější a levnější…
___
Nedoporučuju řadu WD Blue – poslední dobou jsem jich potkal pár chcíplejch (těsně po záruce).
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mirekborek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Hlavní rozdíl je v průměru ploten.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hans51

3,5 palcové jsou větší, tudíž i těžší. Například ten můj vyžaduje i externí zdroj napájení, ale nevím, zdali jej potřebují i novější 3,5 disky. Já ho kupoval někdy před šesti roky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

2,5 je spíš notebooková velikost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

rozměr disku v palcích. Obvykle (při ostatních parametrech pokud možno shodných):
3,5 do desktopu, větší, větší kapacita, větší spotřeba, vyšší výkon, nižší cena, vyšší hlučnost
2,5 do notebooku, menší, nižší kapacita, nižší spotřeba, vyšší cena, nižší výkon, tišší.

Bacha: žádné z těchto pravidel není 100% platné vždy (kromě velikosti). Dej si pozor, abys ve svém PC měl volnou šachtu správné velikosti. Pro menší disk do větší šachty lze sehnat redukci (rámeček) za pár korun, obráceně nepomůže ani svěcená voda.

před 3058 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek