mirekborek

Jaká je rozdíl mezi Hard Diskem 3,5 a 2,5?

Chci interní disk k nějakým datům a pár her (SSD si budu kupovat déle) ale nevím jestli si vybrat 3,5 nebo 2,5 ale za nějakou rozumnou cenu

Nejlepší odpověď
gecco

3,5 – průměr 3,5", 2,5 obdobně…
😉
Třiapůlka je prostě o kousek větší – a tím pádem (při jinak stejných parametrech), obvykle, mechanicky odolnější a levnější…
___
Nedoporučuju řadu WD Blue – poslední dobou jsem jich potkal pár chcíplejch (těsně po záruce).
😉

Další odpovědi
Emefej

Hlavní rozdíl je v průměru ploten.

Hans51

3,5 palcové jsou větší, tudíž i těžší. Například ten můj vyžaduje i externí zdroj napájení, ale nevím, zdali jej potřebují i novější 3,5 disky. Já ho kupoval někdy před šesti roky.

zelí

2,5 je spíš notebooková velikost.

Dochy

rozměr disku v palcích. Obvykle (při ostatních parametrech pokud možno shodných):
3,5 do desktopu, větší, větší kapacita, větší spotřeba, vyšší výkon, nižší cena, vyšší hlučnost
2,5 do notebooku, menší, nižší kapacita, nižší spotřeba, vyšší cena, nižší výkon, tišší.

Bacha: žádné z těchto pravidel není 100% platné vždy (kromě velikosti). Dej si pozor, abys ve svém PC měl volnou šachtu správné velikosti. Pro menší disk do větší šachty lze sehnat redukci (rámeček) za pár korun, obráceně nepomůže ani svěcená voda.