Avatar uživatele
dust8

Umíte si sami opravit píchlé kolo bicyklu? Případně jaký máte postup a zkušenosti?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 858 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Na tom nic není, to jsem dokázal ještě jako školák. je to tak jednoduchá záležitost, že nemá cenu to popisovat. Hlavní je mít správné flastry a lepidlo. Dříve bývaly takové malé krabičky, kde byl smirek, ampulka s benzínem, s lepidlem a špendlík na propíchnutí těch ampulek. A několik různých flastrů. Dnes je to ošizené. To holt je ten „kapitalismus“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Dělal jsem to nesčetněkrát, stačí dodržet návod. Vyplácí se lepidlo nejdřív oschnout a pak teprve dávat záplatu. Zatížení opravovaného místa taky nezaškodí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Umím. Sundám kolo, uvolním plášť vytáhnu duši, najdu díru, zalepím, nebo nechám zalepit, vsunu duši, nasadí plᚡ, nahustím, namontuji kolo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Někdy je problém najít dirku, pokud je malá. Stačí napustit např. do lavoru vodu, duši
mírně nahustit a potom pomalu ponořením a protáčením duše hedat unikající vzduch.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jo. Zvládnul jsem i na cestě v pangejtu… Když jsem byl tak blbej a vyjel jsem s kolem u kterýho jsem si nezkontroloval plášť – prodřenej skrz a prodřela se duše. Opravil jsem a dojel na něm 20 km do města, kde jsem nechal obojí vyměnit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Uměl jsem to a párkrát jsem si kolo lepil. Ale na kole jsem 20 let neseděl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Emefej

elkon > dříve bývaly i vulkanizační sady s horkými fleky. Stále to používám, je to jednodušší, než se patlat s lepem.

Nový příspěvek