dust8

Umíte si sami opravit píchlé kolo bicyklu? Případně jaký máte postup a zkušenosti?

Nejlepší odpověď
elkon

Na tom nic není, to jsem dokázal ještě jako školák. je to tak jednoduchá záležitost, že nemá cenu to popisovat. Hlavní je mít správné flastry a lepidlo. Dříve bývaly takové malé krabičky, kde byl smirek, ampulka s benzínem, s lepidlem a špendlík na propíchnutí těch ampulek. A několik různých flastrů. Dnes je to ošizené. To holt je ten „kapitalismus“.

Další odpovědi
Kepler

Dělal jsem to nesčetněkrát, stačí dodržet návod. Vyplácí se lepidlo nejdřív oschnout a pak teprve dávat záplatu. Zatížení opravovaného místa taky nezaškodí.

Drap

Umím. Sundám kolo, uvolním plášť vytáhnu duši, najdu díru, zalepím, nebo nechám zalepit, vsunu duši, nasadí plᚡ, nahustím, namontuji kolo

paul1

Někdy je problém najít dirku, pokud je malá. Stačí napustit např. do lavoru vodu, duši
mírně nahustit a potom pomalu ponořením a protáčením duše hedat unikající vzduch.

Dochy

Jo. Zvládnul jsem i na cestě v pangejtu… Když jsem byl tak blbej a vyjel jsem s kolem u kterýho jsem si nezkontroloval plášť – prodřenej skrz a prodřela se duše. Opravil jsem a dojel na něm 20 km do města, kde jsem nechal obojí vyměnit.

Kelt

Uměl jsem to a párkrát jsem si kolo lepil. Ale na kole jsem 20 let neseděl.

Emefej

elkon > dříve bývaly i vulkanizační sady s horkými fleky. Stále to používám, je to jednodušší, než se patlat s lepem.