OSHO

Umíte používat fotografický expozimetr?

Za mého mládí neměli fotoaparáty automatiku a vše se nastavovalo ručně a používal se k tomu expozimetr který změřil intenzitu světla.
Moderní expozimetr
https://www.fo­toskoda.cz/ttar­tisan-expozimetr-stribrny-199578/

Odpovědi
Emefej

Ano

Ano, používat ho umím (je to úplně triviální), v minulosti jsem bez něj nedal ani ránu.

Drap

Ano

..

elkon

Ano

Ano, není to nic složitého. Mám ho doma a dokonce ještě i foťák, se kterým jsem ho používal. Pak mám foťák, který má expozimetr vestavěný.

Dochy

Ano

Jo, začínal jsem s expozimetrem… Foťák tuším Vilia, Expozimetr Leningrad, kde se 3 rozsahy přepínaly tím, že se sklápěla a posouvala clonka 😉 A který hodně brzo začal ukazovat poněkud podezřelé údaje.