Bronzový

Úklid a vaše osobní zkušenosti

Jaké máte osvědčené recepty při úklidu - skvrny, koberce, záchod, koupelna a pod. Jedná se o vaše osobní zkušenosti zejména s použitím rad našich babiček, kdy nepoužíváte profi chemii.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nějaké nechemické osvědčené rady bych měla. Vyzkoušela jsem je, ale přiznám se, dnes používám raději chemii a tamty pomocníky použiji jen v případě nouze, když něco dojde ap. S chemií, nic naplat to jde rychleji, účinněji a voňavěji a dnes nejsou tyto prostředky tolik škodlivé. Tak tedy: ocet se dá používat na mytí a čištění nádobí přiměřeně mastné, na mytí lednice a sanitárního zařízení- odmašťuje, váže pachy, vyběluje a částečně dezinfikuje. Kyselé zelí: na koberce a dekorační látky. Oživuje barvy, čistí a váže na sebe prach. Čištění odpadu v kuchyni nebo koupelně : jedlá soda nebo prášek do pečiva zalít horkým octem. Cídění mosazi, zrcadel atd. se dají vydrhnout popelem ze dřeva. K protažení roury a komínu špatně táhnoucích kamen se dají použít slupky ze syrových brambor (málem mi ulítla střecha) Dřevěný nábytek, podlahy atd. se dají ošetřit včelím voskem...mohla bych ještě pokračovat, ale nevím na co ti to bude ! :))

Další odpovědi:

Utřu prach a zametu podlahu - v případě potřeby ji vytřu.
Doplňuji:
Koberec nemám, tak stačí podlahu jednou za čas vytřít horkou vodou s jarem. Koupelna nebo záchod se u nás v domě nenalézají a ani žádné dlaždičky na stěnách, tak tady problém odpadá. Dezinfekční prostředky nepoužívám vůbec a chemii pouze ten jar, písek na nádobí nebo prací prášek, ale zbytek vždycky vyleju na jeden hnůj (máme dva). Na skvrny třeba v lednici použiji horkou vodu s jarem a malým rejžákem drhnu a drhnu - popřípadě si pomůžu pískem na nádobí. Nakonec ji vytřu vodou s octem a pustím se do vnější strany lednice. Sklo nebo televizní obrazovku zbavím prachu a vyčistím ironem nebo čistícími ubrousky. Dřevo a plast čistím nanejvýše opět vodou s jarem popřipadě s pískem na nádobí. Tak toť asi vše z mojich osobních zkušeností.

Bez chemie to máš snadné - parní čistič a parní mop.

Diskuze k otázce

leos39

ahoj, já si nechávám uklízet, sám domácnsot prostě netíhám, za mě doporučení na jednu úklidovku, která si to fakt zaslouží www.awisuklid.cz

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.