exit47

Ukládají se někam fotografie z občanských průkazů?

Ukladají (archivují) se někam fotografie z občanských průkazů. Existuje nějaká celostátní databáze všech občanů Čr z které se pak může pro případ potřeby vytáhnout fotografie z posledního vydaného občanského průkazu, kdyby byl třeba někdo podezřelí z nějakého zločinu a byl třeba na útěku. Nemyslím databáze zločinců, ale všech lidí mající občanský průkaz.
Doplňující otázka, která mě ještě napadla. Dalo by se zjisti co o mě všechno stát ví.

Nejlepší odpověď
Drap

Kopie občanských průkazů jsou samozřejmě evidovány. Dalo by se zjistit co o tobě vše stát ví, pokud by jsi byl státem. Jinak nemáš šanci. Všemožné údaje o tobě jsou uloženy a archivovány na různých místech.

Další odpovědi
dubraro

Fotografie a další biometrické údaje (otisk prstu, podpis) se ukládají po dobu 90 dnů od podání žádosti o vydání dokladu.
S ostatními otázkami doporučuji počkat do 25. května příštího roku, kdy vstoupí v účinnost Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, nazývané zkráceně GDPR. Podle něj bude muset každý správce osobních údajů vydat subjektu údajů informaci, jaké údaje o něm shromažďuje a zpracovává.

cukrar

Jelikoř nejsem správcem databáte, nevím to určitě. Domnívám se, že se archivuji podobenky z občanky od vydání občanky, po celou dobu života. Je to mnoho let, kdy jsem měl možnst na policii vidět starou občanku zvydanou v 15 letech.
Podrobnosti důvodu si již nepamatuji.

Arne1

Docela o tom pochybuju. Kdyby se ukládaly, tak by se nemuselo fotit dvakrát (jednou občanka a vzápětí pas). A pro řidičák bys nemusel vyhazovat 120 korun za fotky od úředně schváleného fotografa.