Avatar uživatele
exit47

Ukládají se někam fotografie z občanských průkazů?

Ukladají (archivují) se někam fotografie z občanských průkazů. Existuje nějaká celostátní databáze všech občanů Čr z které se pak může pro případ potřeby vytáhnout fotografie z posledního vydaného občanského průkazu, kdyby byl třeba někdo podezřelí z nějakého zločinu a byl třeba na útěku. Nemyslím databáze zločinců, ale všech lidí mající občanský průkaz.
Doplňující otázka, která mě ještě napadla. Dalo by se zjisti co o mě všechno stát ví.

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, dubraro před 2619 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Kopie občanských průkazů jsou samozřejmě evidovány. Dalo by se zjistit co o tobě vše stát ví, pokud by jsi byl státem. Jinak nemáš šanci. Všemožné údaje o tobě jsou uloženy a archivovány na různých místech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Fotografie a další biometrické údaje (otisk prstu, podpis) se ukládají po dobu 90 dnů od podání žádosti o vydání dokladu.
S ostatními otázkami doporučuji počkat do 25. května příštího roku, kdy vstoupí v účinnost Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, nazývané zkráceně GDPR. Podle něj bude muset každý správce osobních údajů vydat subjektu údajů informaci, jaké údaje o něm shromažďuje a zpracovává.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Jelikoř nejsem správcem databáte, nevím to určitě. Domnívám se, že se archivuji podobenky z občanky od vydání občanky, po celou dobu života. Je to mnoho let, kdy jsem měl možnst na policii vidět starou občanku zvydanou v 15 letech.
Podrobnosti důvodu si již nepamatuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Docela o tom pochybuju. Kdyby se ukládaly, tak by se nemuselo fotit dvakrát (jednou občanka a vzápětí pas). A pro řidičák bys nemusel vyhazovat 120 korun za fotky od úředně schváleného fotografa.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek