BEAES

Učitel neboli pedagog…měli jste někdy problém s pedagogem, nebo vaše děti?

Učitel neboli pedagog je jedním ze základních činitelů výchovně-vzdělávacího procesu. Učitelem označujeme osobu, která napomáhá procesu vzdělávání. Kvalitní učitel by měl napomáhat zlepšování protředí, ve kterém se odehrává výchovný a vzdělávací proces, předávat své znalostí, motivovat žáky k získávání znalostí z dalších zdrojů, ale také rozvíjet jejich morální hodnoty. Učitel by neměl zapomenout ani na sebevzdělávání, neboť stejně jako jde vpřed doba, mění se i pohled na svět a přibývají nové znalosti.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kvalitní učitel by měl mít hlavně autoritu. Bohužel společnost dělá vše aby ji neměl.
Co má dělat kvalitní učitel, to si všichni myslí, že ví, ale co má dělat kvalitní rodič už moc lidí nezajímá.
Také jsem si myslel, že si mně ten a ten učitel víc všímá, ale když se nAd tím dnes zamyslím důvod k tomu byl.

Další odpovědi
vagra

Měl jsem to veliké štěstí,že jsem za celou dobu svého studia,nenarazil na žádného pedagoga,který by se ke mně choval jinak,než jsem si zasloužil.
Bylo to v době,když žák dostal facku od učitele a doneslo se to k rodičům,dos­tal,většinou spravedlivě, doma další dvě.
To konstatuji teď.Tenkrát jsem samozřejmě někdy měl pocity nespravedlnosti.
Začátkem šedesátých let min. století,kdy se nosily dlouhé vlasy po vzoru Beatles a zvonové jeansy s kapesními hodinkami a hřebenem v zadní kapse, byly prohřeškem jak hrom,jsem jich měl spousty,ale co se týká vzdělávání-měl jsem štěstí.

quentos

v primě na gymnáziu si na mě zasedla učitelka zeměpisu a trojka z něj mi kazila vyznamenání. Od té doby zaplaťpámbu nic. Děti zatím nemám ani s kým mít, ale rozhodně bych jim to nepřál, je to čirá bezmoc.
Dnes naopak doufám, že se mnou jako s pedagogem nemá problém nikdo z mých žáků ;{)>

lerak14

manželka je profesorka její studenti jsou už dnes na její úrovni lékaři soudci atd.i po 20 letch ji kontaktují a píšou různá přání nebo se zastaví na pokec jsem za že učitel vychovává
další generace pro stát ale co stát?po 26letech
má 24 000kč HRUBEHO!!! a den má jen 24 hodin přijde domů a aby mohla dát dětem to co píšete musí sama a za své peníze se vzdělávat
internet knihy a hlavně pochopení chodí spát po půlnoci a to ještě čte(sobota neděle) je rozdíl mezi učiteli na obecné a na vysoké
také pracuje te 18 hodin denně?

panenka

Zatím jsem žádný problém s učitely svých dětí neměla.