Mofli

Učebnice pořád zadarmo?

Dostávají ještě pořád žáci základních a středních škol učebnice od školy zadarmo nebo si je musí rodiče kupovat? Díky moc.

Nejlepší odpověď
Retko

Na gymplu jsme si vse museli kupovat.

Další odpovědi
panenka

já jsem se zatím setkala jen s tím že učebnice se dostávají zatím zdarma

dave09

Na střední (průmyslovka) jsme si také museli kupovat sami. 2 roky zpátky

Executus

Na základních školách by měli být učbnice stále zdarma, na středních školách a gymnáziích je většinou několik desítek kusů „na skladě“. Zbytek si musí študák dokoupit.

anetadela1

My si odjakživa museli učebnice kupovat. Na základce tuším že ne a už v prváku( 1995 r.) jsem si musela koupit takových knížek z nichž jsem ani jednu nepoužila.

Marky71

Mám teď čerstvé zkušenosti z obou stupňů našeho školství…na základní škole učebnice dostávají s výjimkou různých pracovních sešitů, např. na jazyky, ale i vlastivědu, přírodovědu,ty rodiče musí zaplatit. Na střední škole už nedostanou nic, všechno se kupuje, a ne právě levně:-((

Ella

na středních školách se učebnice kupují