Avatar uživatele
Deli

Tvrdý sýr – prosím doporučte mi nějaký dobrý, s kterým máte osobní zkušenost.

Nejde mi o to, co nastrouhat na špagety, ale co nakrájet na obloženou mísu pro návštěvu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, chudst, dědapetr, anonym před 4683 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ponytail

My máme hodně rádi Goudu, asi proto, že není nijak výrazně aromatická. Osobně nemusím sýry, které jsou cítit na sto honů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Ementál (Emmentaler) nebo Krolewski.
A pokud návštěva není vyložený fajnšmekr, tak cokoliv s 45% tuku :)
Doplňuji:
Mimochodem vynikající sýry mívá Lidl. Což je možná překvapující, když má nedobrou pověst jako druhořadý supermarket pro socky.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Zatim jediny tvrdy syr, ktery mi zustal v pameti, byl pravy kravsky syr z Chorvatska. U nas jsem ho jinak nevidel, anebo za hrozne premrstene ceny miniaturni balicek.

Obcas maji dobry „ten krajeny“ v Bille, ktery uz je predem pripraveny, v chladicim boxu, akorat nevim jeho jmeno. Cena se pohybuje tusim kolem 30kc za trojuhelnik. (Na vydeji by vam si myslim rekli, ktery je dobry.)

A pokud chcete skutecne nejake extra syry, pak si vyberte treba zde: http://dijon2008­.wz.cz/syry/tvrde­.htm (ale cena je samozrejme odpovidajici).

Mimochodem, zkusila jste tam dat i nejaky napr. hermelin? (A zalezi sice, co je to za navstevu, ale tvaruzky vazne nedoporucuju :)).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

gouda je super – u nás je obchod, kde jí mají s různými příchutěmi (a barvami) – takže třeba s bazalkou je úplně a výrazně zelená, rajčatová červená atd. když pominu, že výborně chutná, tak to taky na tom talíři zajímavě vypadá :)
pokud nechcete experimentovat s barvami, tak nejlepší je asi opravdu ementál, já si ráda jen tak koupím budějovický madeland – je jemnější než ementál, ale typově je to podobný sýr
na doplnění chutí můžete přidat ovčí sýry – mě nejvíc chutná parenica (radši uzená než čerstvá), ale můžete si dopřát i oštiepok nebo kaškaval (ten se vyrábí z ovčího i kravského mléka)
ale nezatracovala bych ani obyčejný eidam (musíte ale vybrat variantu s 45% tuku!), ochutnala jsem i archivní variantu – byl mnohem výraznější, dozrálejší a moc dobrý

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
robosobo

n já bych tam dal tvarůžky jako chuťovku a např.goudu nebo eidam na nakrájení

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Uzene syry … zvysuji sice chut na alkohol , tak se vam ta navsteva prodrazi, no ! 🙂
Jinak , ja kupuji Grünleder , tvrdy syr – podle me nejlepsi, ale nevim , jestli se da koupit i ve vasm okoli. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Dobrý je sýr Blaťácké zlato s pepřem.Niva, sýr z ořechy. Uzený, ementál, podívejte se do nějaké speciálky. Sýrová pěna lze servírovat v mističkách z lístkového nebo křehkého těsta. Pomazánka se strouhaného Aidamu, s majolkou a česnekem můžem poprášit chili papričkou.Pomazánky s ostrými sýry lze podávat na topinkách.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chudst

AAA! DELI! Ja kvuli vam dostal chut na tvaruzky :) Mamka me zabije, ale dekuju, uz vim, co budu mit k veceri XD

před 4683 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek