hapiky

Trpí Putin nemocí mocných?

Z nepřiměřené délky vládnutí?

Odpovědi
Rokio

Putin je hlavně sociopat a antisociál.

zjentek

Těžko říct, to ti nikdo nepřizná. Ale zjevně chce primárně spasit Rus, přičemž její lid je až druhotný. (;

_Bůh_

Má potřebu se zapsat do dějin restaurací SSSR.

Bohužel jeho plán skončil dříve než začal, a to jeho systematickou destabilizací armády. Jako diktátor využíval federální agenty, aby šlapali po hlavách důstojníkům armády. Bál se armádního puče. Bez armády ale žádná obnova SSSR nebude. Je až komické, jak to pokonil.

Dnes jen vidíme ve zprávách, jak nechává pozavírat generály armády za zpackanou operaci, ale vinit může jen sebe.

aliendrone

Kupodivu DOBRÁ otázka. Osobně zastávám názor, že JAKÉKOLIV autoritativní vedení (nemusí jít o státní formu, ale třeba o vrcholové řídící funkce jako ředitel podniku) má 3 fáze – prvotní růst (spojený s chaosem „rušení starého a přežilého“ a zavádění „nových pořádků/struktur“ včetně personálních změn), následné „zlaté období“ (po ustálení se nových struktur a postupů) a to časem přejde ke stagnaci, zkostnatělosti, šablonovitosti aj., ve výsledku k neefektivitě a regersi.

V podníkatelské sféře se to řeší jednoduše – jakmile se vrcholový pracovník „vyčerpá“ (konec „zlaté epochy“), tak ho správní rada vykopne a nahradí čerstvou krví. To přirozeně nejde v případě státního režimu/systému (autoritativní formy vlády) a málokterý pohlavár má formát mého oblíbence Lucia Cornelia Sully.

Osobně jsem přesvědčen, že pokud by Putin předpokládal shitstorm, který rozpoutal a zabřednutí v něm, tak by se rozhodně nekonal. Vidím to tak, že v jeho představě mělo jiít o RYCHLOU akci, která sice spustí spoustu povyku ,ale poté až Amíci a jejich patolízalové přestanou řvát jim nezbude nic jiného, než přijmout nový status quo. Klasická běžná politika, nic nového pod Sluncem.

To, že se situace vyvinula JINAK znamená, že:

  1. není dostatečně dobře obeznámen se situací ve vlastním kurníku
  2. taktéž platí o situaci druhé strany

Příčiny jsou jasné – obklopil se bandou nedostatečně schopných spolupracovníků (kteří mu lakují věci tak, jak je chce slyšet), tudíž neviděl věci tak, jaké opravdu jsou. To se zhusta stává, stačí se podívat na Hitlera, který se dopustil STEJNÉ chyby.
Tohle nelze odpustit ani „českému frajtrovi“, ale u bývalého vlka KGB je to přinejmenším dvojnásob neodpustitelné a nepochopitelné, ten by MĚL VĚDĚT jak to chodí.

Takže ANO, Putin podle mě trpí „nemocí mocných“ (chceš-li to tak nazvat) a nyní si je už toho vědom. Fakt, že byl víceméně dohnán k vojenskému řešení ale nemění nic na tom, že na něj NEBYL dostatečně připraven a nyní se se vzniklou situací musí vypořádat. A to podle mne nezvládne (myslím tak, aby se to nedalo hodnotit jinak, než fiasko), chybí mu HODNĚ do Stalinova formátu (ten by to ustál). :)

Pepa25

aliendrone: kupodivu DOBRÁ odpověď – palec nahoru nedávám jen kvůli tomu že nebyl „dohnán k vojenskému řešení“