Bronzový

To Zdeněk Troška nevidí co v poslední době točí za braky?

Mám na mysli ty extrémně nevtipné Babovřesky a taky všechny Kameňáky.
Ty jeho dřívější filmy jako Princezna ze Mlejna, Slunce seno nebo i Z pekla štěstí měli aspoň nějakou kvalitu.
Si myslí když je známý režisér že ať natočí cokoliv stejně mu na to lidi pudou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Točí to co se prodává. A jak vidíš, stále lidi chodí. Žádný film se nemůže líbit všem.Pokud se ti jeho filmy nelíbí , tak se na ně nedívej a je po problému. On také musí točit to, na co sežene peníze.

Další odpovědi:

Zlatý

Přečtěte si, co říká o svých filmech sám Zdeněk Troška. Natočil pohádky, věnoval se i jnému tématu, např. drama Poklad hraběte Chamaré, později drama Andělská tvář v produkci Jiřího Pomeje. Bohužel filmy u diváků propadly. Takže pokračoval ve svých komedích, které si na sebe vydělají., pobaví. Kdo chce, do kina půjde. Rozhodnutí je na každém jednotlivci.

Zdeněk Troška: „Točím obyčejné filmy pro zasmání. Kdo v nich hledá něco jiného, je na omylu.“

Novináři si vás jako ostatně vždy berou do úst za pokleslý vkus a kalkul. Nikdo se ale nepozastavil nad tím, kolik lidí na snímek přišlo, nikdo nereflektoval ten fakt bez emocí a osobního zaujetí. Co výsledek Babovřesk vypovídá o českém filmovém divákovi, filmovém průmyslu?

Máte pravdu, nikdo nenapsal (i když si jistě dobře všiml), že se zase českému filmaři povedlo zvednout českého diváka z pohodlí domova a donutit ho jít do kina na český film. Jak teenagery, tak důchodce, kteří na nějaké rozhazování jistě nemají. Což je v dnešní době vlastně zázrak. A nadšené reakce spokojených diváků jsou jen potvrzením toho, že jsem zřejmě svoji práci udělal dobře.

Je kritik a kritik. Plivnout jedovatou slinu umí každý, na to nemusí být studovaný novinář. Ale napsat fundovanou studii o filmu ve svém žánru, rozbor či analýzu, to už je zřejmě moc práce. Tak se spokojí s bulvárními útoky. Myslím, že se z naší společnosti vytratila úcta k práci druhého, pokora a skromnost. Nikoho z nich přece nenutím, aby na moje filmy chodil, zvlášť když vědí, jaký film můžou ode mě očekávat.

Vždy jsem říkal, že dělám jen obyčejné filmy pro zasmání. A kdo v nich hledá něco jiného, je na omylu.

http://www.kinobox.cz/…

Bronzový

Umění bavit masy spočívá v tom nenechat je přemýšlet, kdy se mají smát. (Že bych spáchal bonmot?) A lidé se raději smějí než zamýšlí.

Stříbrný

Ty jsi ještě nepochopil, že to co kritika chválí (a nemyslím teď zrovna Troškovy filmy, ale celkově), tak divákům se nelíbí a to co kritika haní, tak se líbí.
Už jsem se kolikrát přesvědčil, že NEMÁ cenu chodit na filmy, na které kritika pěje jen samou chválu.
Doplňuji:
Zapomněl jsem dodat, že třeba Havlovy divadelní hry kritika chválila, ale obyčejní lidi, teda ti co pracují rukama, na ně nechodili.Schválně se někde zeptej, kolik ZÁJEZDŮ Z VESNIC bylo na Havlových hrách.Co já vím od svých známých, TAK ANI JEDEN.

Zlatý

Slunce, seno dobrý. Už před natáčením Kameňáků ho maminka přemlouvala, aby to netočil. Chytrá maminka ! :-)

Zlatý

Peniaze majú zázračnú moc, zakryjú, čo nechceme vidieť. A čo potom má človek vidieť, keď to je bankovkami zakryté...

Diskuze k otázce

Bronzový

kablik

myslím,že jsi viděl všechny Troškovy filmy,když je dokážeš takhle kvalifikovaně posoudit, nebo ty vědomosti máš z druhé ruky? tak si pamatuj, že nemůžeš věřit všemu co slyšíš nebo čteš v novinách...

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 584
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.