tazatelka

To: Rekonstrukce stoupaček – starý činžák

Omlouvám se, v předchozím dotazu mi nešlo o finanční stránku, tu jsme měli už dávno před zadáním firmě vyřešenou. Spíš potřebuji vědět, na co všechno máme nárok, aby nám firma zase uvedla do původního stavu. Přece nemůžou jako za starého režimu přijít, rozbourat půlku bytu, vyměnit pár trubek a nechat byt pomalu v havarijním stavu. Ty doby jsou snad už dávno pryč.
Doplňuji:
Ještě jeednou se omlouvám, ale doplnit původní otázku mi nešlo, pořád mě to házelo na možnost Položit novou otázku. Ještě jednou děkuji za odpovědi, které NEpředkládají řešení finanční stránky, protože o tu mi vůbec nešlo. Za konstruktivní odpovědi děkuji!

Nejlepší odpověď
Drap

Všechno se bude odvíjet od sepsané smlouvy.Pokud si do smlouvy dáte i malování a úklid, tak vám to firma udělá

Další odpovědi
anonym

Sice jste měla tuto opravu napsat k původní otázce (např. do diskuze), ale probereme to tedy znovu. Firma samozřejmě musí po sobě uklidit a pokud dojde k rozbití podlahy, dlaždic nebo obkladaček, tak tato místa musí upravit tak, aby byla provozuschopná. Pokud máte podlahovou krytinu, rezervní dlaždice a obkladačky, tak nebude problém opravy provést bez větších nákladů. Nebojte se, „téměř v havarijním stavu“ Vám byt opravdu nezůstane. Znovu ale podotýkám, že u takovýchto oprav Vás měli zástupci Vašeho sdružení vlastníků bytových jednotek o všem informovat. Nebojte se zajít někoho ze zástupců sdružení zeptat. Měli by vědět, co všechno budou plánované opravy zahrnovat.
Byty jsou Vaše, takže zaplatíte společně to, co je společné a jednotlivé úpravy v bytech si zaplatí každý vlastník bytové jednotky sám. Můžete se klidně v souvislosti se závěrečnými pracemi domluvit na předláždění podlahy, ale opakuji, že to už si ponese každý vlastník bytu na vlastní náklady.

Když se v našem domě měnila odpadová trubka, tak nejdříve přijeli instalatéři a po nich přišli zednící, kteří zaomítali jak stropy, tak dali do pořádku podlahy. Předláždění se žádné nekonalo a přemalovat čerstvou maltu na stropě si také musí každý nájemník sám.

honza19hk

nějak jsem z otázky nepochopil o co jde.