Zlatý

Tlak vody v plynovém kotli

Ahoj, od loňska mám doma nový plynový turbo kotel a při postupném odpařování mi v oběhu došla voda. Vodu jsem dopustila, nicméně bych ráda věděla, kolik vody dopustit, jaký tlak vody by měl ukazovat měřák. Dopouštěla jsem a dopuštěla, až mi voda tekla ven, tak bych se toho chtěla příětě vyvarovat. Díky. R.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Většinou to bývá tak že na kotli nebo někde na systému rozuměj potrubí je budík a tomu se říká manometr.Ten nám ukazuje stávající tlak v potrubí.Na ciferníku jsou čísla a ručička.Podle toho jaký máme tlak se nám ručička pohybuje.Měla by tam být červená čára a za tuto čáru by ručička neměla jít.To nám ukazuje max tlak v systému.A jenom pro zajímavost.Topení má uzavřený okruh a nic se z něj nemůže odpařovat.Pokud se vám voda ztrácí tak je to buď odvzdušňováním A nebo je někde únik.A ještě maličkost.Až budete vodu napouštět tak méně než až k červené čáře protože jak známo čím teplejší voda tím vyšší tlak a pak by mohlo dojít k tomu že by vám kotel vypnul a nebo jestli má váš kotel pojistný ventil tak by tlak upustil.

Stříbrný

Nevím jaký kotel tam máte, ale asi tam budou čísla. Od jedničky do 3-4. Takže klidně natlakujte na "1".

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Tuto informaci musíte mít v návodu ke kotlu. Pokud vám ubývá voda máte někde chybu kde systém teče.Musí se počítat z tepelnou roztažností vody,teplá nabývá na objemu k tmu slouží expanzní nádoby.Případně zavolejte firmně která kotel instalovala tam vám nejlíp poradí.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.