Jak na tisknutí fotografie z PC?

Krásný večer,
chci vytisknout fotku, kterou jsem si upravila v pc, aby se mi vešla do rámečku. Pokud má rámeček rozměry 9x13cm a já navolila pro rozměr obrázku v pc 900x1300, vytiskne se mi v rozměru(9x13) nebo v daném rozlišení(tedy velký jak vypadá v počítači)?
Děkuji!

Odpovědi:

Zlatý

Podle rozlišení při tisku...
Obvyklé je 300 DPi, tedy:
900 pix -> 7,5 cm
1300 pix -> 10,8 cm
;-)
Takže buďto si správně nastave rozlišení tiskárny a nebo uprav velikost obrázku.
BTW - jak je velký obraz na monitoru není vůbec podstatné.

Zlatý

Jedna ptákovina za druhou.
Velikost obrázku v pixelech nemá vliv na to jaké bude mít fotka fyzické rozměry
při tisku. Ta ovlivní pouze výsledné rozlišení na vytisknuté fotce a ani to u inkoustových tiskáren nebude pravda.

Fotku nech v pixelech velikou v jaké ti vylezla z foťáku. Vyjde ti vyšší DPI a fotka bude ostřejší. Pouze si ji v editoru uprav , pokud to potřebuje a umíš to.

Fyzickou velikost si nastav před tiskem v ovladači tiskárny v centimetrech nebo palcích. "Vzhled stránky" -- " velikost stránky" . Bohužel tam nenajdeš rozměr 9 x 13 ale 10 x 15 to je poměr cca 2:3 a ty jsi si nastavila poměr 3:4 takže se ti to vytiskne v poměru 3:4 na poměr 2:3. To jest s bílým okrajem na delší straně.

Řešením je použít nastavení rozměru "uživatelský" kde si nastavíš konkrétně požadovanou šířku a délku v cm. Nezapomeň ale dodržovat stejný poměr stran v pixelech i v centimetrech či palcích. Pokud tvoje tiskárna nemá bezokrajový tisk budeš muset s fyzickými rozměry obrázku trochu laborovat než se trefíš na rozměr obrázku jaký potřebuješ. Tiskárna totiž tiskne s malým okrajem. Takže fyzické rozměry budeš muset nastavit o tento okraj větší a ten má každá tiskárna jiný.
O rozlišení se nestarej s tím si poradí tiskárna sama a vyjde z pixelové velikosti obrázku a fyzických rozměrů vytisknuté fotografie.
Toto vše se nastavuje v ovladači tiskárny , nikoliv v editoru i když tam to jde také ale je to složitější.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Mosoji -> "Velikost obrázku v pixelech nemá vliv na to jaké bude mít fotka fyzické rozměry při tisku. " - pokud je dané rozlišení tisku???
No - to jsou mi věci...
LOL

Zlatý

mosoj

Tak mně ukaž domácí tiskárnu kde si nastavuješ v ovladači tiskárny rozlišení, všeumněle.
Nic takového nepíši a tazatel se na to ani neptá. Ona chce prostě výslednou fotku určitých rozměrů a toho pixelama nedosáhne.

Toto je v mém příspěvku ubožáku :

Fotku nech v pixelech velikou v jaké ti vylezla z foťáku. Vyjde ti vyšší DPI a fotka bude ostřejší. Pouze si ji v editoru uprav , pokud to potřebuje a umíš to.

Navíc výstupní rozměr se nikdy přes DPI neurčuje. Vždy by mnělo být co možná nejvyšší.

Zlatý

gecco

Vážně máte potřebu ujistit i jiné o tom, že jste ´neuměl´??
http://mowla.rajce.idnes.cz/…
___
Vaším řešením, kdy neřešíte rozlišení fotky, ale tisknete přes nastavení "určitých rozměrů výsledné fotky" přesné velikosti výsledku dosáhnete jen náhodou...
Navíc - jak sám píšete, musíte "laborovat", protože "okraj"...
___
Opravdu nerozumím tomu, proč ´rejpete´.
Ale - kdo chce kam...
:-DDD

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.