Nave

tiramisu po česku

našla jsem 2.recepty na tiramisu po česku.jaká varianta je lepší:2zakysané smetany,2smetany nebo pomazánkové máslo a smetana??
a jde a čím nahranit ty namáčené piškoty místo kafe a rumu-když člověk nepije kávu??

Nejlepší odpověď
annas

Piškoty bych namočila do šťávy z kompotu s trochou rumu. Jedná známá je namočila do vychladlého hořského kakaa, také to šlo. Ale káva a rumu dělají své.
Někdy dělám ze zakysané smetany, zkoušela jsem i varaiantu s pomazánkovým máslem. Těžko říct. Chce to vyzkoušet. Pomazánkové máslo je trochu tvarohovější, takže spíš přpomíná původní recept.
Ale nejlepší je mascarpone.
Doplňuji:
Oprava – hořkého kakaa, káva a rum.

Další odpovědi
Spiritus

já ho dělám z lučiny a šlehačky,rum se ani používat nemá,nejlepčí je amareto-dá se u nás sehnat a levně,ale když neseženeš tak je dobrá i whiskey popřípadě třtinový rum
_________
btw. kafe taky nemusim ale tiramisu si bez něj představit neumim

ReHu

Být tebou, tak vyzkouším obě varianty a uvidíš sama. Každému chutná něco jiného.
A souhlasím, kávu bych nahradila Amaretem.