Kulpix

Také máte raději kvalitní CRT monitor, oproti levným a nekvalitním LCD?

Já lcd nemám rád. Raději CRT. Teď mám zamluvenej starej komp i s CRT obrazovkou. Už se těším ☺.

Odpovědi
Rohlik

Už jen díky spotřebě elektřiny používám raději LCD s LED podsvícenim.

xxx3

no já bych tedy nad starým vypáleným CRT monitorem moc nejásal…Všechno má svou životnost a CRT monitory už se pár let nevyrábějí. Navíc dnes není problém koupit solidní LCD monitor i v nižší kategorii (pokud tedy člověk nechce být profesionálním grafikem).

cochee

Takový už ale neseženeš. Myslím tím, neseženeš v dobrém stavu. A pokud nový, tak to se finančně „rozšoupneš.“

dubraro

Vzhledem k tomu, jak počítač používám, se mi LCD jeví jako zcela vyhovující. Možná jako kreativní grafik bych na to měl jiný názor.

Smode

Nikoliv. Ale crt jsou zatím ještě pořád o maličko lepší. Těžko říci jak dlouho tomu tak ještě bude. Možná navždy (ovšem nikoli kvůli kvalitě). Dávno je na světě digitální natáčení filmů ve 4k a i tak když mrkneš do ameriky používá snad každý ňouma i na ten nejpodřadnější seriál klasický panavision s chemickým filmem (nechápu:)).
Nicméně spíše by mě zajímalo si alespoň „osahat“ crt projektor – to je ten co má 3 objektivy – červenej, zelenej a modrej. Ale naposledy jsem ho viděl někde ve filmu z poloviny 80. let :)

Arne1

CRT monitory bývaly dobré (pro profíky) i obyčejné (pro plebs). Ty první například některé modely iYama, EIZO, HP.
U LCD monitorů je to stejné. Je několik technologií – některé obyčejné, levné (TN – malé pozorovací úhly, velká odezva, špatné barevné podání) a jiné vhodné pro špičkovou práci – například IPS. A pak nová technologie OLED.

Jake ve všem platí – za málo peněz, málo muziky.

mzm

Proč bych měl používat nekvalitní LCD, když za levno můžu koupit slušný LCD (skoro vsadím, že i TN), který ani kvalitní CRT nepředčí v žádném parametru?

Hodně zavádějící otázka.

mzm

Existuje nějaký parametr u CRT, který std. LCD nepředčí? Proto se CRT pořád vyrábí?