jirka F

Tak oni si Slováci Fica zvolí v demokratických volbách, a teď proti němu protestují, v čem je chyba?

To mně nejde na rozum.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Já o tom nic nevím, nesleduji situaci na Slovensku. Ale co se týká DEMONSTRACÍ, tak jsem vůči nim značně skeptický (ohledně jejich „výpovědní hodnoty“). Zvláště dnes, kdy je známo, že existují PROFESIONÁLNÍ DEMONSTRANTI a nejen to. Existuje i MEZINÁRODNÍ KOOPERACE profi demonstrantů. To se pak sjedou profidemonstranti z celé Evropy. Stačí, když je někdo ZAPLATÍ. 😕

Zejména „progresivní“ (např. úchyláci z LGBT), „zelení“ (všichni ti enviromentalisté a elektrodebilové) apod. šmejdi v tomto EXCELUJÍ, kdepak obyčejní lidé. Ti v porovnání s nimi NEMAJÍ ŠANCI. Doslova EXEMPLÁRNĚ to bylo vidět na protivládních demostracích vloni na podzim na Václaváku.

Protivládní amatéři – DESÍTKY TISÍC obyčejných naštvaných lidí vs pár DESÍTEK (možnáí lehce přes 100) „provládních“ profidemonstrantů na schodech Národního muzea, kteří působili jako perfektně secvičená vojenská jednotka skandováním počínaje a profi zhotovenými transparenty konče, zatímco obyč. lidé se zmohli prakticky jen na české vlajky, o chaotickém skandování nemluvě. Což je NAPROSTO pochopitelně. 😕

Prostě minoritní, ale profi „demonstrační management“ převálcuje amatérismus mnohem početnější VĚTŠINY. A pak si stačí ještě přečíst cinty, kde ti „vysvětlí jak to bylo“, k tomu pár dobře vybraných fotek – KLIDNĚ ti mediálně vnutím, že desítky tisíc lidí v Česku manifestovalo za zavedení povinného školního předmětu ZOOFILIE a PEDOFILIE (včetně praxe) a ty tomu UVĚŘÍŠ! Stačí na to JEN peníze.

Tudíž bych nebral „demonstrace proti Ficovi“ (a zejména u nás podávanému výkladu o nich) moc vážně. Pamatuješ „vítěznou ukrajinskou ofenzívu“, abych nechodil daleko do minulosti? Kdo ví jak to tam s tím doopravdy je. 😐

Další odpovědi
tituly

Protestují ti, kteří ho nevolili. Nejsou ochotni přijmout výsledek demokratických voleb (když odporuje jejich volbě). Děje se to v mnoha demokratických zemích. Nespokojenci výsledku voleb klidně ihned po volbách proti nim protestují. Samozřejmě to nedává smysl, když jsou v menšině. Jejich kandidáti prohráli.
V Česku totéž, když vyhrál Babiš a pak Fiala, totéž v USA, když vyhrál Trump a pak Biden, v Maďarsku, když vyhrál Orbán. A tak dále. Lidi, co neprotestují to většinou buď schvalují nebo odsuzují, podle toho proti komu se zrovna protestuje. Ale tu nelogičnost a paradox v tom nevidí.

Před pár dny jsem se ptal vlastně na totéž. Taky mi to nejde na rozum. Vidím v tom určitý paradox demokracie a voleb. Myslím, že vlastně protestují proti samotné demokracii. Nelíbí se jim jak funguje, nejsou ochotni akceptovat výsledek voleb a nepřipouštějí volby ostatních, i když byly v přesile.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-smysl-demokraticky-protestovat-proti-demokraticky-zvolene-vlade-nebo-prezidentovi

Pepa25

Chyba je v tvé úvaze: volí se politik, který se voliči vden voleb zdá jako nejlepší volba, protestuje se (obvykle) proti konkrétním krokům nebo na základě toho, co zvolený politik udělal nebo naopak neudělal. Celé dějiny politiky jsou plné případů, kdy lidi někoho zvolili a on je pak zklamal …

led

Tí, čo volili „Fica“, správnejšie,
tí čo volili súčasnú koalíciu, proti nemu neprotestujú.
Protestujú tí, ktorí Fica alebo súčasnú koalíciu, nevolili
Prípadne protestujú aj tí, ktorí protestujú preto, že je moderné protestovať, keď protestujú iní, bez ohľadu na dôvod protestu.

Dodatok na univerzálnu odpoveď užívateľa paul1:
Jsou to ti, co Fica nevolili, ale část i jeho voličů, která „prokoukla“. Hodně lidí se nechalo ovlivnit (oblbnout) různými nepravdami v kampani, ale i dlouho před ní. Prostě lžím uvěřili a ani je nenapadlo si někde zjistit pravdu.

Môj dodatok:
Ak zmeníte meno „Fico“ za lídra predchádzajúceho medzivládia medzi Ficovými vládami (Matovič, Heger, Odor/Čaputová-úradnícka vláda)… ukážete na príčinu Ficovho víťazstva
Vlastne je to univerzálne zdôvodnenie výhry každého víťaza volieb, bez ohľadu na jeho sľuby a smerovanie. Platné v každom štáte, v každých voľbách

quentos

Mně zas nejde na rozum, jak někdo může nepoznat, kde končí jedna věta a začíná druhá.
Je třeba si uvědomit princip demokratických voleb. Zvolen je ten, koho chce většina voličů. Takže protestují logicky ti, kteří ho nevolili, a ti, kteří nevolili vůbec (ti ovšem mohou protestovat leda sami proti sobě – mohli to změnit, a neučinili tak).

paul1

Jsou to ti, co Fica nevolili, ale část i jeho voličů, která „prokoukla“. Hodně lidí se nechalo ovlivnit (oblbnout) různými nepravdami v kampani, ale i dlouho před ní. Prostě lžím uvěřili a ani je nenapadlo si někde zjistit pravdu.

Disraeli

Protože demokracie je sra*ka. Dogmatický, doktrínský, přeceňovaný nesmysl. Nefunkční, nelogický a nespravedlivý. Demokracie funguje… ale naprd.
(Jednoduše řečeno). Sociální vědy už dávno potvrdily, že v praxi jsou demokracie, volby, mínění většiny, davové chování atd., nesmysly, ničím neoprávněné, nezdůvodněné, nestojící na rozumu ani správnosti. Ale to moc lidí nezajímá a pořád budou to dogma demokracie uctívat.

zjentek

Nevím jak na Slovensku, ale… Já bych uzákonil povinnost občana volit, včetně nemluvňat a zakázal bych demonstrace. Vlastně správně by měla situace v celé zemi vypadat podobně jako současně u komentářů na soc. sítích, tzn. stěžovat si na cokoli by mělo dělat dojem čehosi velice ošklivého, hanebného a nesympatického a vlastně by negativní reakce měly být nakonec zapovězeny zcela. V závěru bych pak za pomoci NSS zrušil všechny zbytečné politické strany a nechal bych pouze tu jednu, která není zbytečná. Jak vidíš, Jirko, je docela jednocuché se situacím jako mají člováci na Slovensku, snadno vyhnout. Stačí, když alespoň jednomu občanovi to pálí. Pak je řád, neboli zákon a pořádek. Děkuju.

led

paul1, vaša geniálne progresívna odpoveď,
Jsou to ti, co Fica nevolili, ale část i jeho voličů, která „prokoukla“. Hodně lidí se nechalo ovlivnit (oblbnout) různými nepravdami v kampani, ale i dlouho před ní. Prostě lžím uvěřili a ani je nenapadlo si někde zjistit pravdu.
Ak zmeníte meno Fico za lídra predchádzajúceho medzivládia medzi Ficovými vládami (Matovič, Heger, Odor/Čaputová-úradnícka vláda)… ukážete na príčinu Ficovho víťazstva
Vlastne je to univerzálne zdôvodnenie výhry každého víťaza volieb, bez ohľadu na jeho sľuby a smerovanie.

led

novodobý dezolát aliendrone, krásne výstižný rozbor dôvodu protestov a protestujúcich aj keď nie úplne „*marxisticky odhaľuje **príčiny ekonomiky hlučného davu***“

Ametyst

Přes posledními parlamentními volbami v ČR jsme se ptali, jaký by byl rozdíl, kdyby vyhrál Babiš, nebo kdyby vyhráli „pravdoláskaři“. Podstatný: kdyby vyhrál Babiš, pravdoláskaři by protestovali s agresivitou sobě vlastní, demonstrovali, dělali čurbes. Kdyby vyhráli pravdoláskaři, Babišovi voliči by šli druhý den normálně do práce.
🙂

tituly

@quentos:

já bych řekl, že chodí protestovat převážně jen voliči. Tedy ti, kteří volili někoho jiného než vítěze voleb. Myslím, že nevoliči neprotestují vůbec.

Pořád to neodpovídá na otázku (ani mně předtím nikdo pořádně neodpověděl). A sice, jaký to má vlastně význam a logiku? Protestovat proti výsledku demokratických voleb. Ti demonstranti sice neprotestují přímo proti volbám, ale třeba brzy po volbách protestují proti jejich vítězi. Což je v podstatě totéž, jako protestovat proti výsledku voleb a pricnipům demokracie.

led

tituly, „Myslím, že nevoliči neprotestují vůbec.“ Vaša myšlienka je zjavne založená na chybnom rozbore ľudskej povahy. Aj nevoliči protestujú a pritom mnohí z nich súčasne protestujú proti protestom. Často pod vplyvom „stádového efektu“

Stádový efekt je nasledovanie tej najvýraznejšej osobnosti, či najvýraznejšej myšlienky bez ohľadu na vlastné myslenie jednotlivých príslušníkov davu.