Svatba a placené volno

Chtěla bych se zeptat, jak je to se svatbou a placeným volnem? Budeme se brát v pátek, dostanu proplacené oba dva dny volna? A co rodiče a sourozenci? Můj bratr mi půjde za svědka, ale nechtějí mu dát neplacené volno ani dovolenou, protože je ve zkušební době. Jde s tím něco udělat nebo má bratr smůlu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Odpověď atriplex je samozřejmě správná..., já jen doplňuji určitou radu pro bratra:

- pokud zaměstnavatel bratrovi nevyhoví v tak mimořádné životní situaci jakou je jeho účast na svatbě sestry, kde má mít navíc roli svědka, tak takový zaměstnavatel je ŠPATNÝ zaměstnavatel a velmi, velmi bych na místě bratra zvažoval další angažmá v této firmě
- možná to ode mne zní nadutě, ale pokud se zaměstnavatel zachoval takto striktně a neosobně v této celkem jasné věci, tak jak se bude do budoucna chovat v jiným mnohem zásadnějších věcech
- upřímně řečeno, já jsem se za celou svou letitou praxi s takovýmto přístupem nesetkal...

Doporučuji zaměstnavatele písemně požádat o 1 den neplaceného volno, k žádosti přiložte potvrzení*) matriky, která by osvědčila, že na svatbě bude v roli svědka.

*) já bych to na té matrice zkusil, třeba vám vyhoví...

Další odpovědi:

Bronzový

Pracovní volno se poskytne na 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu; náhrada mzdy nebo platu přísluší však pouze na 1 den. Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne rodiči na 1 den k účasti na svatbě dítěte a ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu dítěti při svatbě rodiče.

Viz.: Příloha k nařízení vlády č. 590/2006 Sb.

Bratr, respketive vy, máte smůlu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.