petarex

Jakým přídavným mikrofonem lze snížit šum ve videu?

Dobrý den, koupil jsem si novou kameru Canon LEGRIA HF R66. Ve videu slyším zvuk větru a chci se zeptat na nějaký přídavný mikrofon, aby tam nebyl slyšet ten vítr.

Děkuji za odpověď

Hezký večer!

Nejlepší odpověď
cochee

Je to, jak říká Kepler a čím „chlupatější“ čepička, tím lepší eliminace hluku z větru. Viz zdroj. Mimochodem otázku máš zmatečnou, ptáš se na šum ve videu a mluvíš o šumu v audiu. Šum ve videu jsou barevné artefakty a vady v obraze.

Zdroj: http://l7.ala­my.com/zooms/86b61b4978­d849de9f5de017582266b1/m­icrophones-with-high-wind-hairy-covers-bphk2x.jpg

Další odpovědi
Kepler

No nejsem zrovna znalec, ale jiný přídavný mikrofon není třeba. Stačí nasadit čepičku s pěnového materiálu. Tak to dělají i profíci, pokud jsem si všimnul.