Avatar uživatele
Registrovaný

Může se student který studuje prezenční formu studia na VŠ a který dosáhl věku 26ti let hlásit na úřadu práce?

Může se student který studuje prezenční formu studia na VŠ a který dosáhl věku 26ti let hlásit na úřadu práce??

Z toho důvodu, aby nemusel měsíčně platit zdravotní pojištění- 1 148kč??

Dík

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Podle § 25, odst. 1 písm. f) zákona o zaměstnanosti není uchazečem o zaměstnání osoba připravující se soustavně na budoucí povolání.

Výjimkou může být student, který v předchozích dvou letech získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností (SVČ) minimálně 12 měsíců účasti na důchodovém pojištění (§ 25, odst. 4).

Více informací získáte přímo v zákoně:
http://business.center.cz/…

_______
Zbynasi, úřad práce za nikoho zdravotní pojištění nehradí.
Za uchazeče o zaměstnání hradí zdravotní pojištění stát.


Avatar uživatele
Bronzový

Ano, nad 26 let si musíš platit pojištění ty. Tzn. za Tebe ho může platit zaměstnavatel nebo úřad práce.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.