Stříhání drápků u andulky

Ahoj. Mám 2 andulky, jsou přibližně 3-4 měsíce staré a chci se zeptat, jak poznám, že jim mám ostříhat drápky. Mají je zhruba 2,5 mm dlouhé. Jestli mám počkat do jara nebo to udělat už teď. Dík za odpověď. :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

zalezi natom esly se udrzi na bydilku a a taky esly jim neprekazeji ...jinak slecno v chovalelskych potrebach koupite takove rulicky na nasazeni na bydilko jsou z jemneho pisku vypada to jako smirek papir a ve sve podstate vlastne je ..onu tim jak po bydilkach chodi a sedi na nich tak si je automaticky obrusuji ..ma to podobnou funkci jako sepiova kost na zobak mimo jine ...a pri strihani pozor!!! moji v drapcich dost hluboko nervova zakonceni muzete jim ublizit ...a lechce ptaka tak poranit ...pokud to andulce nevadi pri splhani a tak bych to este nechal...a poridil ..ten smyrek...

Další odpovědi:

Bronzový

Z vlastní skušenosti vím že střihání drápků andulkám není vůbec nutné. Máme andulku už 7 let a vůbec na ni nevidím potřebu zkracování drápků. Místo plastových bydýlek jsem dal do klece dřevěný asi o průměru jednoho cm, ne slabší, aby při sevření nožičkou se nedotýkali drápky vzájemně, to jim vyhovuje a vesele po nich poskakují. Navíc pokud jsou dvě, nedají se ochočit a při chytání bys je zbytečně stresoval. Je to ovšem jenom můj názor.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.