DusanOrlik

Jak ostříhat drápky andulce?

Zdravím,chci se zeptat.Mám doma mladou andulku,konkrétně samečka,a budeme ho mít už skoro rok.No a,chtěl bych mu ostříhat drápky,neboť je má už dlouhé a ostré (např.když na mě skáče), a myslím si,že mu i ty dlouhé drápky vadí.Neví někdo z vás,zda jsou někde v prodeji specialní kleštičky na nehty pro andulky,nebo mám zajít ke zvěrolékaři,který mu je ostříhá?A jaká by byla zhruba cena? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Chce to trochu praxe na obou stranách. Poprvé bych s andulákem navštívila ordinaci veterináře, protože návodně předvede, poradí celou proceduru i správný úchop
a kdyby se andulák vynervoval tak, že by měl potíže, bude pomoc hned na místě.
Nejedná se o nákladný zákrok a v každém případě se vyplatí.

Další odpovědi
beer

Drápky mají andulky ostré přirozeně a nemusejí být ani přerostlé. Že jsou příliš dlouhé, poznáš podle toho, že brání andulce při sezení na bidýlku – sama se jimi píchá. Dobré je umístění vhodné větve z ovocného stromu i s kůrou do klece, tady si pak zvířátko drápky přrozenou cestou obrušuje.
Něco ke stříhání:
http://www.pi­kusticka.estran­ky.cz/clanky/pe­ce-o-andulku/dlouhe-drapky_.html

badisko

tak vse uz bylo receno …coby do strihani …ale dam ti jednu drobnou radu..ve zverimexu se daji poridit takove navleky na bidylka ktere jsou delane pro tento ucel je to vlastne jakysi smirek papir a kdyz andulak nebo jakykoliv jiny ptak nanem sedi tak si je obrusuje …mam stim dobre zkusenosti u papousku zpevavych ..kanaru stehliku a i drobnych ptaku jako napriklad chuvicek a zebricek…

anonym

Měli jsme andulky (ale také korely) a drápky jsem jim stříhala. Potřebuješ ostré a pevné nůžky a potom už jen šikovnost udržet papouščí nožičku a střihnout tak, abys netrefil žilku uvnitř drápku. Radši ať máš nějaký milimetr k dobru, než abys střihnul do citlivého místa.
Nejhorší je to na poprvé. Kdyby se Ti přesto podařilo zastřihnout hlouběji, nezapomeň na dezinfekci a občas potom drápek zkontroluj, aby papoušek nedostal nějakou infekci.