Kepler

Stává se vám, že něco z lednice musíte vyhodit?

Něco se zkazí z různých důvodů dřív, než jste čekali, nebo na něco prostě zapomenete? Vyplatí se mít lednici nastavenou na vyšší chladicí výkon za cenu vyšší spotřebu elektřiny?

Nejlepší odpověď
ivzez

Chtěla jsem napsat, že občas ano, ale pak jsem si vzpomněla,
že jsem už minimálně dva roky nic nevyhodila.

Jsou dva roky občas? Možná bych měla spíše napsat „vyjímečně“.

Další odpovědi
Muffz

Osobně máme lednici nastavenou na 5 stupňů a je to vyhovující teplota, jídlo se nekazí, zelenina vydrží „vypadající čerstvě“ až dva týdny. Samozřejmě někdy vyhazujeme, co nakoupíme po akcích a nestihne se sníst.

Jiří Bohumil

Nestává. Teplota nastavená nahoře 7+/- 1 st.C, dole 4+/- 1 st.C (zelenina). Na nic se nezapomene, vše se zavčas spotřebuje. Je nutné systematické ukládání a mít přehled. A nejlepší jej mají naše vnoučata.:-)))

Mc Merkurion

… občas jo … zóny neřešim, v zimě je to fuk. tak to můžeš nechat venku. a v létě mám jednu na pití, jinou na maso na gril, jednu v kuchyni >>> každý chce svoji teplotu …

aliendrone

Ani ne, naposledy teď po svátcích. I když mám nastaveno na 4°C (někde jsem četl, že nastavit vyšší teplotu je kotnraproduktivní s ohledem na životnost skladované potraviny), tak jsem prostě nebyl schopen sežrat ten kýbl brsalátu, co jsem dostal. Záleží také na kondici vložených potrvin – to mi jednou celkem solidně vyhlížející mrkev „zvadla“ (zkrabatěla) během 4 dnů – jindy vydrží v poho týden i více. Také záleží na situaci – osobní několikadenní nepřítomnost také udělá své. Je to komplikované.

Keplere, nejsem expert přes lednice, ale myslím, že DOLE je nejchladnější část chladničky. (viz diskuze) :) ;)

Vidíš to, nekritické fandění prasokracii ti už zatemňuje logiku, měl bys s tím přestat, pořád ti to říkám! ale ty né, ty pořád brbláš cosi o volbách – a tady máš výsledek!!! :D :D :D

Jan Kunčar

Ani ne, spíš máme problém najít ve (skoro) prázdné lednici něco poživatelného.

Emefej

Stalo se mi to nedávno, koupil jsem kolo Roquefortu, druhý den jsem to rozbalil a všude plíseň! Tak jsem to vyhodil.

Pivní maniak

Nazdar Keplere. Chm, tak to se mi tedy nikdy nestalo. Jednou jsem ale omylem vyhodil lednici – nicméně – jak se dozvíš z mé odpovědi na otázku „Jak často musíte na WC?“ ( https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-casto-musite-na-wc ) od té doby chladím piva v nádržce na WC. Výsledek je stejný a se spotřebou elektřiny je útrum, už ji nepotřebuji.

Já tě znám, stav se někdy na piva.

dubraro

Velmi zřídka. Žiju sám, takže si snadno naplánuji, kolik mám nakoupit, abych to stihl sníst. Jedině když mi někdo rozvrátí plán nějakým darovaným jídlem.

Jiří Bohumil

Keplere, chladná zóna bývá většinou dole, neboť chladný vzduch je těžší, vždyť je to jasný. Ale pokud by jsi měl výparník jenom nahoře, pak by ta, Tebou popisovaná situace, vzniknout mohla.
Ale líbilo se mi, jak Ti to aliendrone „natřel“ v dodatku odpovědi. 🙂
Nic ve zlým, se.em na politiku! Hlavně když nám chutná! Tím myslím baštu, ne tu zas.anou politiku!

Kepler

Vím, že to je většinou tak, jak popisuješ, ale u mé lednice to je zkrátka jinak. Výparník nahoře (jako u samostatných ledniček) není, chladí zadní stěna. Mrazák je zvlášť. Úplně nahoře mám dva šuplíky – zóna 0, ty jsou k nezaplacení. Dole boxy na zeleninu a je tam fakt asi o 3 stupně tepleji. Porovnával jsem stejným teploměrem (digitální s externím drátovým čidlem). Nevím, jak to udělali, ale evidentně to nahoře chladí více. Tak vidíš, jak je prasokracie vymakaná! Nikdo to nechápe.

Kepler

aliendrone: už podruhé se tady setkávám s údajem, že dolní část lednice je nejchladnější. Nevím jak to je možné, ale já to mám opačně – ověřeno teploměry. Taky boxy na zeleninu mám dole. Asi je to je nějaká prasokratická lednička (Whirpool no frost plus).

aliendrone

Možná vysvětlení:

  1. odešlo ti těsnění dole na dveřích/špatně těsní
  2. špatné teploměry/měření
  3. pan prodavač tě spolehlivě idnetifikoval coby zarytého vhazovače papírků a dodal ti ten nejshitovější kousek, co měl na skladě (a že

Whirpool übershitózní kousky dělat umí – vím o tom svoje, mám od něj pračku) :(

Tak či onak – názorně vidíš kam to vede, dej na mne a vzpamatuj se dřív než bude pozdě! Karmické kolo se točí neúprosně a když se mu budeš protivit, přijdou další a další věci!!! ;) :D :D

Kepler

Muffz: Já mám lednici nastavenou tak na 4 st. v té nejteplejší spodní zeleninové části, tak si říkám, jestli to není zbytečné. Jinak ale mám obrovskou výhodu v existenci zóny nula, úplně nahoře. Sice není moc velká, ale uzeniny to udrží na dva týdny.