Bronzový

Standa - doplneni otazky

Stando ja se taky omlouvam, uz nemuzu doplnit svou otazku, tak pisi podruhe. Spatne jsem to formulovala. Pak jsem /az doma - blik :)/ pochopila tu odpoved. Cele rizeni je totiz uz u soudu, smenka je zalovana, tedy nemam ji ja, ale je ve spise u soudu. Uz mame take termin stani. Proto predpokladam, ze musim nejak u soudu vse zastavit, ve chvili kdy zaplati. Jde mi o to, ja zastavit to rizeni, kdyz vsechny materialy vcetne smenky ma soudce (resp.soud). dekuji za trpelivost! ;-)
Doplňuji:
Ono to bylo dost nestandartni cele. Podal namitky, bylo tedy narizeno stani. V podstate to chtel asi jen zdrzet. Ted ziskal nejake prostredky a protoze vi, ze se mu to nemuze vyplatit, tak radeji zaplatil (resp.tvrdi ze zaplatil, cekam na vypis z ucut). i tak diky :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jakého stání ? Vždyť už máte v ruce směnečný platební rozkaz, ne? A nebo žalovaný podal odpor a bylo nařízeno stání ? Ale to je divný proč by podával odpor, když to pak zaplatil ?

Originál smněnky vám už dávno soud měl poslat zpět..., ale pokud řízení není z nějakých (pro mě v tuto chvíli nepochopitelných) důvodů ukončeno a vy už máte ´vše doma´, tak musíte soudu poslat podání označené jako ZPĚTVZETÍ NÁVRHU ŽALOBNÍHO NÁVRHU.

Případně uveďte i důvod, že dlužník pohledávku zaplatil apod.
Samozřejmě uveďte spisovou značku soudního spisu.

O směnku se nestarejte, to zařídí soud sám a pošle vám ji...

p.s. není zač, od toho jsme tady :-)

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.