Rokio

Stačí udělat 50 kliků za den, abych nabral svaly do měsíce?

Stačí to na svalnatou postavu?

Jsem mladý muž

Nejlepší odpověď
da ny

Ne, nestačí.
Důležitá je výživa a příjem bílkovin Zejména, po cvičení.

Další odpovědi
Disraeli

Jistě, teoreticky ti něco na hrudi a rukou může přibýt (i trochu břicho, záda), minimálně může dojít třeba ke zpevnění. ALE je důležité, jaký je tvůj cíl a samotná rutinní činost (cvik) – jako neměnná – zase až takové výsledky mít nebude. Nemluvě o tom, že měsíc v rámci posilování není zase nijak dlouhá doba (něco to udělat může – ale to závisí na hodně faktorech).
Taky záleží, jak děláš těch 50 kliků. Samozřejmě jak dobře/kvalitně, intenzivně ale taky za jaký čas… 50 kliků najednou je celkem dobrý, 5 x po 10 během půl hodiny ujde, jako dobrý (v rámci jednoho cvičení během 20 minut), 5 × 10 za celý den je horší. A 1 klik 50 x denně (během třeba 18 h) je docela o ničem – ne úplně, ale skoro.. Jeden nebo dva kliky nemají samy o sobě až takový význam (jako vlastně žádný, protože to nepředstavuje žádnou výzvu – a tedy žádný růst/progres; jistě 50× to zopakuješ, ale ta jaký čas – rozdíl je v půl hodině nebo během celého dne). Jsou potřeba série a opakování. Viz úplně dole.

Pokud nedáš 50 najednou, tak dej třeba 2×20, líp třeba 3×20 a víc a postupně zvyšuj… jednou za pár dnů (za týden až dva), zvyš počet, víc sérií nebo opakování, přidej váhu, změň rychlost (mnohem pomaleji X mnohem rychleji) apod.
Pokud chceš budovat svaly, musíš nabírat/přibývat hmotnost. To za jedno vyžaduje dostatečný příjem bílkovin/proteinů (mj.), které jsou rovnou do svalů a samotné svaly rostou zátěží, „šokováním“. Tzn. postupně musíš přidávat váhu a zvyšovat nebo šokovat ten sval (ony se de facto při posilování ‚přetrhávají‘, narušují, při regeneraci zase zcelují a zároveň rostou. Tedy posilují). Takže přidávat váhu, zátěž anebo taky měnit/střídat cviky.
Ale jestli ti jde o nabírání svalů obecně, tak ti na to jeden cvik stačit nebude. Posiluje se ideálně s činkami, ale jde to i s vahou vlastního těla (kalistenika aj). Posilování je způsob cvičení sám o sobě, celá kategorie, liší se třeba pokud cvičíš za účelem hubnutí apod. Je potřeba vyhledat, CO a JAK. Základem je progresivní přetížení (jak jsem už psal – „šokování“ svalů) – vystavování svalů síle/zátěží, opětnově a víc a případně jinak. Svaly si uvykají na ten cvik i na tu váhu, takže když nemají (nový) podnět k růstu, tak nerostou. Je jedno, jestli s činkami nebo vlastním tělem. Důležité jsou v rámci cvičení/posilování série. například 5 sérii se 7 nebo 10 opakováními, tedy napříkald 5×10. V rámci jedné série je jeden cvik, který se opakuje. Tedy například 10× za sebou zvedneš činku. To je jedna série. A celkem to uděláš třeba 5×, s tím, že mezi sériemi jsou přestávky – většinou krátké (do minuty). Roli pak hraje víc věcí, dle toho, jak posiluješ (dá se různě, může se i kombinovat, experimentovat/zkou­šet to jinak). Například míň opakování s větší vahou a s menší počtem sérií, například; 4×5. Anebo víc opakování i třeba víc sérií s menší vahou, například 10×12. Anebo úplně jinak… Jedna série se pak váže na jednu konkrétní partii nebo sval (ruce, kontkréně třeba biceps). Za jeden den obvykle nutno procvičit víc partii – nebo třeba jen ruce, ale každý sval zvlášť. Jeden den třeba ruce a záda, druhý den břicho a nohy (nebo jen nohy). Takže například 1 h posilování denně (s tím, že pár minut se vždy věnuješ jednomu svalu, dalších pár minut jinému – dle těch sérií).
Webů zaměřených na posilování je hromada, projdi si alespoň některé, jsou i online lektoři a kulturisté sdílející své informace/postupy třeba na youtube a jinde. A to jen těch českých, nemluvě o zahaničních.

Filip84

Samozřejmě, že nestačí! 🙄 Nota bene při Tvým celkově sedavým způsobu žití. 🤦‍♀️

  1. Musel bys změnit stravu. Ony „nudle na červeno-bílo“, „chleba s Niveou“ 😜 a podobné „skvosty“, svalové hmotě moc nepřidají. 😅 Základem máš maso a vlákninu, tj. zeleninu: aby to maso neuteklo rychle ze střeva do výserny. 😅 Plus další, na bílkoviny bohaté, potraviny: třeba luštěniny. Nebo tofu. Místo „baronský“ snídaně si uděláš rancherskou snídani: huevos rancheros s čočkou: to namočíš večer zelenou čočku do studený vody a jdeš spát. Ráno nakrájíš přiměřený množství Santísima Trinidad, rozpálíš hrnec na 120°C, vrazíš do něj olivový olej, restuješ tu Santísima Trinidad, jak cibule zesklovatí, vrazíš v to česnek, za minutu cosi rajčatového protlaku, jak se zarestuje, vrazíš v to směs rajčat nadrobno nakrájených (černá, žlutá, červená). Podliješ trochou zeleninovýho vejvaru, odrestuješ – deglasiruješ, v tu chvíli tam vrazíš tu namočenou čočku, krátce zarestuješ, podleješ zeleninovým vejvarem, dusíš, až je čočka al dente (cca 20 – 30 minut). Mezi tím osolíš, opepříš, vrazíš do toho koriandr a bazalku (čerstvé a hodně!). Mezi tím si ukrojíš hodný kus kejty, nebo hovězí hnáty – to máš fuk, pánvici rozpálíš na 180°C, rozpustíš sádlo nebo lůj, lege artis orestuješ maso rare. Máš snídani: máš huevos rancheros, máš dušenou čočku v omáčce, máš hodný kus masa. K tomu si uvaříš rejži. To sníš, pak si umyješ zuby, obličej, a tak, pak se oblečeš a půjdeš se hejbat: běhat, na kolo (to je lepší: běh stresuje!, bez legrace!), půjdeš dělat „chasníka“: pokácíš les, naštípáš dřevo, vykopeš příkopu, atp. Pak bude oběd: uděláš si zase hodný kus masa, jako ráno, a k tomu caesar salad bude nanejvýš vhodný. Pak se půjdeš projít se psem. Večer si uděláš zase hodný kus masa, k tomu si můžeš, například, uvařit zeleninu v zeleninovým vejvaru, rejži máš od rána, a ze zeleninovýho vejvaru si vyrobíš essence. Jo: a sladký je mák, a na to se vyser! 😈
  2. Musel bys se začít hejbat. Jezdit na kole, chodit se psem, nebo běhat, „dělat chasníka“, nebo něco podobnýho. Seděním u počítače a otravováním!!! uživatelů odpovedi.cz svaly nenaděláš! A vymýšlením pakonin a otravováním!!! s nimi starostů taky ne. 🤦‍♀️
  3. Pak, teprve, se můžeme bavit o nějakým cvičení. 🙄

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Huevos_ran­cheros
https://es.wi­kipedia.org/wi­ki/Sant%C3%AD­sima_Trinidad_(gas­tronom%C3%ADa_caj%C3%BAn)

Drap

Na každé tělo to funguje trochu jinak. Nelze zaručit.

Filip84

Ještě můžeš trénovat skákání přes oves: jako pes, co trénuje skákání přes oves! 😎😂 (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokazali-byste-nyni-a-zpameti-zazpivat-pisnicku-skakal-pes-pres-oves)

Tonda Káňa

Co ty o tom můžš vědět, tebe si předtavuju jako slabýho chudáka s brejlema který jen sedí za počítačem a píše všude svoje rozumy…

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wGXLs8j4D64 , tohle si ty 🤣🤣🤣

da ny

A jen se zeptám Tondo,
tento Váš příspěvek je výsměch, ironie, vtip, sarkasmus, ponižování, nebo šikana …?:-P
„Odpusť, (Tondo), já jen žertovala..“
Přeji prima den!
😉

Tonda Káňa

S lůzou se musí jednat jako s lůzou, to je celé..