zjentek

Stačí papírový filtr na kávu před použitím opláchnout studenou vodou z kohoutku, nebo má být voda spíše horká?

A jak oplach správně provádět? Je to filtr, takže nalít vodu dovnitř by znamenalo zachycení případných reziduí zase uvnitř ve filtru. Děkuju.

Odpovědi
da ny

Jak připravit filtrovanou kávu?

1. Na nádobu, do které budete zachycovat filtrovanou kávu, nasaďte dripper s filtračním papírem odpovídající velikosti.
2. Opatrně vlijte do filtru horkou vodu, může jí být tolik, kolik se vejde do nádoby pod dripperem – filtr pak bude pročištěný, bude v dripperu dobře držet a zároveň ohřejete nádobu, do které bude káva překapávat.
3. Vodu z nádoby pod dripperem vylijte.
4. Filtr z dripperu jemně povytáhněte, aby nebyl úplně přilepený k jeho stěnám.
5. Nasypte do něj mletou (nejlépe čerstvě mletou) kávu, cca. 6–8 gramů na 100 ml vody.
6. Ohřejte vodu na max. 93 stupňů Celsia a kávu spařte, tj. zalijte ji jen takovým množstvím vody, aby se vsákla do kávy. Počkejte cca. 30–45 vteřin.
7. Po několika vteřinách začněte pomalu dolévat zbytek vody. Vodu nelijte z výšky, naopak těsně nad dripperem.
8. Nalévejte nejlépe krouživými pohyby od středu filtru ke kraji, ale nikoli až na papír. Rychlost nalévání, výška, ze které voda na kávu dopadá, krouživé pohyby – to vše má na výslednou chuť kávy vliv.
https://www.kava-kromeriz.cz/Fil­trovana-kava-Proc-pit-kavu-z-filtru-a-na-co-si-dat-pozor-b80564.htm?gad_sou­rce=1&gclid=E­AIaIQobChMIg6LvwKCd­hQMV3K-DBx1LhQu_EAAY­AiAAEgKioPD_BwE