Sportování v těhotenství????

Jsem čerstvá těhulka a zároveň mladá holka, která je celý život zvyklá sportovat. Nedovedu si představit, že bych se teď v těhotenství vůbec nehýbala. Ale zas na druhou stranu - neublížím tím nějak svému děťátku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

V oboru sice nemám žádné zkušenosti nemám, ale lehký sport nemůže ničemu ublížit, právě naopak. Do zdroje dávám odkaz na zajímavý článek právě o sportech v těhotenství, doporučuju pročíst :)

Zdroj: http://www.porodnice.cz/node/3 727

Naopak!! Porod mnohem lepší, když se v těhotenství budeš hýbat, než ležet doma jako pecka.. Cvičit ano, ale s mírou.. Jsou různé kazety anebo kurzy těhotenského cvičení.. Jen doporučuji, já chodila i na delší túry.. Dobré i proti křečových žilám..

Mám jedno tehotenstvi za sebou, takze snad ma odpoved bude alespon trochu uzitecna.

V pripade, ze jsi pred tehotenstvim sportovala a behem tehotenstvi se nevyskytly zadne komplikace, je dobre ve fyzicke aktivite pokracovat. Nicmene kazdy trimestr je necim specificky a je dulezite vedet, jak muzes cvicit, abys zbytecne nezpusobila sobe i malemu nejaky problem. Idealni je poradit se s gynekologem, ten Tvuj stav posoudi nejlepe. Jinak cviceni pro tehotne, chuze, apod. urcite nejsou na skodu.

Preji pohodove tehotenstvi a zdrave miminko!

Nedoporučuje se posilovat v posilovně, pokud žena chce, vynechat dřepy a cviky se zapojením břišního lisu a samozřejmě posilovat jen se svou vahou, rozhodně se vyhýbat sportům, kde hrozí pády a jiné úrazy, (kolečkové brusle, bojové sporty...). Jinak tělocvik je v těhu prospěšný, vše ale záleží na zdravotním stavu, konzultace s lékařem bude asi nejpřínosnější. Nejvhodnějšími sportem je chůze, plavání, těhotenský tělocvik atd.

Bronzový

Těhotenství není nemoc a pokud nenastanou nějaké komplikace není třeba se k němu jako k nemoci stavět.

Pokud jste zvyklá sportovat sportujte dál... sama poznáte co ještě ano a co ne, věřte mi ;-)

Vše můžete pro klid duše konzultovat s lékařem.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.