Klára K.

Spolužáci mají vůči mě předsudky ohledně oblíbených věcí…

Moc nevím, jak to vysvětlit, třeba se mi líbí opravdu fajn film, který se jmenuje v originále úplně normálně, ale do češtiny je to přeložené jako film spíše pro děti kolem pěti-šesti let. A děcka se mi kvůli tomu smějí, že jsem ‚mimino‘, ani když ten film neznají, a nenechají si ho ode mne popsat. Nebo mám naopak ráda film, co je spíše pro dospívající, a jsou tam asi tak dvě-tři scénky, kdy se dva líbají atd. a to se mi zase smějí, že jsem nechutná a koukám na porno atd…
Příkladů je skutečně mnoho, protože nejsem zrovna osoba, co jde s davem, a mám ráda věci, co ostatní považují a divné, neznámé…
Už jsem se jim to snažila mockrát vysvětlit, ale často si připadám, že mě prostě neberou v úvahu jako člověka, ale jenom jako objekt posměchu.
Je ale dost možné, že jsem občas náladová, nebo tak, nechci být nějak namyšlená, ale připadám si ve třídě jako ve zvláštní škole.
Nevím, jestli se ještě dokážu přizpůsobit jejich chování, originalita myšlení je snad to jediné, co mi nikdo nevymluví.

Nejlepší odpověď
www

To vše se stává. A ptáš se na co???

Další odpovědi
anonym

Jen mrtvé ryby plavou s proudem.

Zdroj: http://blog.vik­torhanacek.cz/jen-mrtve-ryby-plavou-s-proudem/

quentos

jen je vidět, že vědí prd, vo co jde. V pornu by se přece herci nelíbali – tam jde jen o to jedno :{D> porno je sex okleštěný od všech něžností. To jen dokazuje hloupost a nevyzrálost spolužáků. Chce to mávnout rukou a jít si svou cestou…

marci1

Klárko, lidé nemají moc rádi, když se někdo odlišuje od ostatních. Je vidět, že jsi chytrá holka, nedej se, můžeš se chovat a říkat, co chceš, nemusíš „jít s davem“. Nenechej si vzít své „ego“. Ať si myslí, co chtějí. 🙂

anonym

Nikdy, ani ve školním věku jsem nebyla tuctový typ, ale že bych trávila prázdniny tím, že budu rozebírat vztahy mezi mnou a spolužáky, to opravdu ne…
Nenudíš se tak trochu?

zjentek

no a teď jsi právě trefně narazila na jádro problému celé společnosti a spočívá to v tom, že originalitu myšlení nikdo nikomu nevymluví a každý má svou originalitu a každý jeden je přesvědčen, že ta Jeho originalita by měla platit za vzor ,)
Doplňuji:
vem to z lepšího pohledu: je dobře, že to řešíš. Kdyby jsi to vůbec neřešila, byla by jsi pravděpodobně chladnokrevná bestie, vycházející pouze ze své vypočítavosti a dokazovala bys ten zvrhlý fakt, že jen tvá originalita má platit za vzor. V pozdějším věku by jsi pravděpodovně přišla na to, že se nedomluvíš s vlastními dětmi, ale nevěděla bys proč. Takhle tomu můžeš lépe předejít ,)

upííír

nevšímej si jich každému se líbí něco jiného

Supercom

Proč by ses měla přizpůsobovat? Proste bud sama sebou…na ty blbecky zapomen a snaz se je ignorovat. Když sou blbi tak at sou blbi dal ale ty se jim nemusíš přizpůsobovat…to bys byla taky blba. Me delali to same hlavne holky me porad pomlouvali ani nevim proc a potom sem si s nima o tom promluvil co se jim na me nelibi a co se mi nelibi na nich a od te doby na me nerekli ani slovo a ani ja na ne. Normalne se spolu bavime.

anonym

Máš tu dva problémy:

  1. názory spolužáků, jejichž vkusu se nehodláš přizpůsobit
  2. tvou vlastní, jak píšeš „originalitu povahy“

Tak asi takhle – pokud ti vadí, že se ti spolužáci pro tvůj vkus smějí, tak na sebe zbytečně svou originalitou neupozorňuj. Každý kolektiv reaguje podrážděně na jednotlivce, kteří se něčím odlišují, vyjímají. V této zemi platí jako nepsané pravidlo, že všichni musí být nějak zaškatulkováni, aniž by příslušná škatule byla k mání.
Možná je to pozůstatek z totalitního období, ale za ta dlouhá léta od „sametové“ revoluce by už myšlení lidí mohlo nabrat trochu jiný směr. (Ono tedy nabírá, ale obávám se, že v oblasti mezidských vztahů je to horší a horší).
Člověk nevyčnívající z davu díru do světa neudělá. Jenže je tu otázka, zda člověk, který je něčím výjimečný, má dost sil, aby přijal určitou míru osamocení. Pokud jsi na kamarádech závislá, tak je jedinou možnou cestou to, že si se spolužáky budeš vykládat o věcech, o který se baví oni, a nebudeš na sebe zbytečně upozorňovat. Tvé názory a vkus ti přece nikdo vzít nemůže. Neboj se, setkáš se s lidmi, kteří budou stejně citliví a vnímaví jako ty. Dej tomu čas a přestaň si myslet, že jsi něco extra. Jsi jen možná vyzrálejší. Každý člověk je originál a na každém je tedy něco, co si zaslouží pozornost. Pro to ale nemusíš být osamělá. Lidé s vysokou inteligencí se dokáží bavit i s osobami s velmi nízkým IQ. Je to ale tím, že svoji inteligenční převahu nedávají najevo.
Možná by ti prospělo zajít si k psycholožce a probrat s ní to, co tě tíží. Neškodil by IQ test.

honza19hk

tan jim neříkej českej přklad filmu.Řekni jim anglickej nátev a máš klid.A nebo se na ty filmy před děckama nedívej.Pak se ti nebudou vysmívat.