ddaanni

Soukromí.....

Myslíte si, že vaši rodiče mají právo na to kouknout se na váš facebook nebo třeba e-mail či jiné stránky?

Nejlepší odpověď
Bedy

Podle mého názoru ano, ale k tomuto kroku bych jako rodič přisotupil v krajních mezích.

Další odpovědi
led

Ako hovorí Bedy s doplnením:
Pokiaľ je dieťa nezletilé a so súhlasom dieťaťa, ano. Ano, majú viac skúseností, aby náhodou, nezletilý internetový chlapec, s ktorým si ich dcéra dopisuje, nebol náhodou dospelý sexuálny …
V druhej variante (Drap i v mojom) aj by sme boli radi, keby si naši rodičia mohli sem tam nakuknúť.

Drap

Nemyslím. Vím zcela přesně že se mi ani do pošty nedívají. Jsou již mnoho let mrtví.

iceT

Myslím,že ano,ale ne potajmu,protože prohlížet poštu nebo profil tajně je známkou nedůvěry.I když se ani kolikrát nevidím,že se potomci rozčilují,když si hlavně mladé slečny dávají na zeď FB polonahé fotky jen v prádle,to by se asi rodičům moc nelíbilo.

marci1

Měli by respektovat soukromí dítěte, aby neztratili důvěru. Přesto mnoho rodičů ( údajně až 50% ) je pod falešnou identitou sleduje, či kontaktuje. Děti by si měly dávat pozor, co na počítači píší, vystavují a koho kontaktují. Pro rodiče je to velmi těžké, poněvadž se o svoje dítě bojí a děti mají pocit, že přicházejí o soukromí. Nejlepší kontrola je se souhlasem rodičů, ale málokteré dítě na to asi přistoupí.
Viz : http://zpravy­.ihned.cz/c1-55467950-polovina-rodicu-pres-facebook-tajne-sleduje-sve-deti-maji-o-ne-strach

Reezo

určitě mají právo, dokud ti není 15 let. Pokud ti je nad 15, tak by se to dalo chápat třeba jako prevence. Pokud jde o dospělého člověka, tak spíš jde o špehování a to je z morálního hlediska špatně. Mělo by se posoudit, jaký měl ten člověk motiv, když to udělal a samozdřejmě, jak moc je to pro vás škodlivé, že narušil vaše soukromí.