Džanička

Solární panely

Na jaký princip fungují solární panely,jsou zapojeny do elektriky nebo je nabíjí pouze slunce a denní světlo.Kam se energie z panelů ukládá.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Solární panely slouží k přeměně světla-slunečního záření na elektřinu. Jsou zapojeny do elektrické soustavy a napájí další potřebné elektrické zařízení.
Kromě akumulátoru (baterie) nelze elektrickou energii uložit. Pokud by tomu tak bylo, mohlo by se vyrábět v létě elektřiny dostatek třeba pro zimu.
Solární panel však může být i jen na ohřev vody například a potom není zapojen do rozvodné sítě, ale prochází jím trubky s vodou, ve kterých se voda ohřívá a používá na topení nebo na teplou vodu.