Bonifác

Sociální správa

Můžu nahlásit někoho na sociálku, protože má doma bordel, špínu a nedostečně vychovává dítě?? Jak to mám udělat?? Co se potom stane??

Nejlepší odpověď
standa

Mohu se s vámi podělit o vlastní zkušenost. I v našem domě kdysi bydlela jedna sociálně ´slabší´ rodina (byt 1+1, manželé, 4 nezletilé děti od věku 0,5 – 4 roky, chlast rodičů, cigára v bytě, děti vůbec nechodily ven atd., atd.)

Zašel jsem na ´město´ (odbor sociálních věcí) a tam jsem TO oznámil. Sepsali se mnou protokol, ptali se zda chci zůstat v anonymitě či nikoli, ptali se na případná další svědectví ap.

Co se stalo potom?

  • sociálka byla na místním šetření v tomto bytě
  • majitel bytu spolu ve spolupráci se sociálkou pro ně ´našli´ jiný vhodný byt (město je umístilo někjam do azylového domu, nebo domu s pečovt.službou nebo tak nějak)
  • odstěhovali se…

V jakém prostředí dnes žijí jejich děti nevím a přiznám se, že když je nevidím, tak alespoň nemám potřebu to řešit…

Další odpovědi
silonka33

uz tet je pozde ale aspon neco protoze jsi si vsiml coz je dnes zazrak udelej to pro svuj klid lechci spani a pro ty ubohe deti a neboj ikdyz by nekdo namytal aspon ses pokusil neco udelat pomoc ci poukazat na zlo spatnost nebilo ty to jedno zato ty patri uznani a ma vdecnost sy frajer socialka nemusi deti odebrat muze pomoc vsak oni vi co a jak v tomhle jsou dobry

Zdroj: socialni pripad take my pomohly