Bronzový

Smí policista při jízdě telefonovat?

Jede ve služebním autě, má u ucha normální telefon a hovoří. Dnes jsem viděl už z dálky jak si to takhle jeden mistr štrádoval tak jsem na něj ukázal a pak si dal "sluchátko" z prstů k uchu - pochopil a jistým prstem (nebyl to palec) mi dal najevo svůj názor. :-D

Přišlo mi to komické a jsem na sebe hrdý :-D Jak to tedy je?
Doplňuji:
šel jsem "pěšo" :-D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pro policisty platí stejné zákony jako pro ostatní obyvatele. Jen je problém s tím, že asi málokdo je za to policii "napráská". Pokud se to už nakrásně stane, tak takový policista bude mít nejspíš vysvětlení, že jednal v nejryzejším zájmu svých služebních povinností a stejně se nic nestane.
Hrdý být můžete, jen doufejte, že si nezapamatoval Vaši SPZ.
Doplňuji:
Tak potom tu odvahu a hrdý pocit chápu. Tady si SPZ asi nezapsal,co?

Další odpovědi:

Zlatý

Pro policii neplatí stejné zákony jako pro běžného občana.Např. nemusí být připoutáni a s tím telefonováním to bude asi podobné.

Stříbrný

Nesmí držet hovorové (aj.) zařízení. Nesmí. No a co? Je to jen člověk, který si chce zavolat, jako každý jiný. Jediná výhoda, že mu nikdo nedá pokutu.

Bronzový

Mocní mají vždy pravdu. Já je často vidím jak jezdí v jednosměrce v protisměru. Museli by jet o jednu silnici dál.

Stříbrný

Nesmí ... já bych to neřešil. Policista je obyčejný člověk, nikoli "mocný", protože není náš nadřízený.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.