a.delline

Smi pes javorovy sirup?

Zdravim, vim, ze pes nesmi cokoladu vzhledem k urcite latce, ktera na neho pusobi jako jed. Nevim ale jak je to s cukrem, ne klasickym, ale konkretne s javorovym sirupem. Je tu nekdo, kdo by mi byl schopen poradit? Nechci pejskovi ublizit, prave naopak. Dekuji predem za odpoved.

Nejlepší odpověď
lexx

pes má víc rozumu než páníček. pokud to slízne tak nehrozí nic

Další odpovědi
ratava

Ono jde asi o to, proč mu ho dávat…

Jestli jako přilepšení k denní dávce jídla, jistě najdete i něco vhodnějšího, více psího.

Jestli z důvodu prevence proti nějakému onemocnění, není na škodu se poradit s veterinářem- přeci jen má o vašem pejskovi záznamy a poradí i s případným dávkování (lžička, méně jak lžička…), popř. s lepší alternativou… Jestli je to nějaká ponemocenská/ pooperační léčba, platí totéž- poradit se s vet. Lidé totiž častěji psíkům uškodí, než ve své dobré víře pomohou… U obou verzí se ale bude nejspíš jednat jen o krátkodobé podávání (řádově pár dní…). Možná vás tak vyjdou lépe kvalitnější granule. A má-li pes nějaké potíže (diabetik, játra, ledviny, alergie…), měl by vám veterinář umět poradit s výběrem.

Máte-li to na veterinu daleko, stačí tam zavolat…

Sirup přímo škodlivý asi nebude, může-li pes občas med a jiné sirupy, ale hodně záleží na zdr. stavu psíka a ten zná nejlépe právě lékař. A určitě je lepší se ho zeptat, než tam pak běžet s nemocným zvířetem…

ReHu

Není otázka zda smí či nesmí.
Pokud by to pro něj bylo dobré, asi by se prodával v potřebách pro psy.
Protože v nabídce není, asi (určitě) pro psy vhodný není.
A ani jiné jídlo, které chutná lidém.

pucipuci

Jelikož obsahuje samé dobré věci jako draslík, vápník, zinek,manganu, Tak bych řekla, že může. Ale není nic jednoduššího, než se třeba telefonicky zeptat někde na veterině.

zjentek

Pes žere syrový maso i s kostma a slepoňi s tupoňi to nechápou, protože je teprve 21. století. Ti ostatní (2%) mají zdravé a spokojené psy.

ratava

pucipuci- nemůžete to brát takto. Takové avokádo je taky nacpané vším možným, pro člověka prospěšným, ale pro zvířata je absolutně nevhodné, až smrtelně nevhodné. V tomto případě neplatí rovnice zdravé pro člověka= zdravé pro zvíře. Ta strava musí odpovídat možnostem/ schopnostem trávení. Schopnost vstřebat/ vyloučit z potravy jednotlivé složky je u zvířat jiná než u člověka…

ReHu

Lexx,
pokud by tomu tak bylo, nebyli by na veterině přežraný nebo otrávený psi