Rohlik

Smí obchod prodávat zboží po expiraci?

Zboží jako jsou cartridge, lepidla, fixy, které jsou po expirační době, ale jsou olepeny zlevněnou cenou (štítkem) přes EAN a označeny jako výprodej.
Doplňuji:
Tak mám potvrzené od ČOI, že nepotravinářské zboží lze prodávat i po expirační době. Respektive žádný předpis to nezakazuje.

Nejlepší odpověď
Hamon

V Česku se nesmí prodávat zboží s prošlou lhůtou spotřeby („spotřebujte do“). Ostatní se prodávat smí, ale prodejce musí takové zboží označit.

Další odpovědi
marci1

Může, ale musí být řádně označeno.

Jádrohlod

Ale může , ale NE takto.

mojitek

po expirační době se zboží smí prodávat(pokud není např.plísen na potravině apod),musí se ovšem označit.Ale ozbnačení „výprodej "nestačí,musí se jasně označit jako "prošlé,po exp.době“.

Fyzik

Zajímavé, jak každý říká něco jiného :)

mojitek

protože ne všichni jsou informovaní.Zjisti to a uvidíš sám jak to je doopravdy 😉