sofid

Sluneční nabíjení kalkulaček.

Zajímalo by mě jestli to opravdu tak funguje, jak je na různých kalkulačkach takový ten obdelníček a přes to se to nabíjí (slunečním světlem) je to opravdu tak? Nebo jakym způsobem to funguje že se to nemusi nabijet (bateriemi, elektřinou)

Nejlepší odpověď
cochee

Funguje to, pokud to není fejk – už jsem měl kalkulačku, kterou jsem rozšrouboval a z údajných solárních článků se vyklubala jen jakási tmavá fólie 😁 no ale mám i kalkulajdu se solárem i baterkou a na ní jde pěkně vidět, že je ta baterka vybitá – zacloním palcem ty články a displej zhasne 🙂 takže to fakt funguje.

Další odpovědi
Bedy

To baterku nenabíjí, ale jen pohání kalkulačku. Ano, opravdu to funguje, mám s tím své pozitivní zkušenosti.

Funna

jasně, že funguje, ale jen na světle…takže ve většině „těch s obdelníčkem“ je jestě baterie (s tou se to i prodává)…ale ta tam vydrží hoooodně dlouho…i desít­ky let…

shadow vj

Funguje to já jí mam sofid.Ale nabíjí se to dlouho asi 12 hodin