aniis8

Šlo by nějak na mým notebooku zrychlit chod her?

Zdravím :D Mám Assasina 3 i FIFU 13, obě dvě hry se ale dost sekají. Můj notebook je po tatkovi kterej ho měl na práci: windows vista, Intel® Core™2 DUO CPU 2.00GHz. Hry zkouším zapínat přes Razer Game Booster, ale to nepomáhá :))
Nějaká rada prosím, jak to zrychlit nebo to s tím počítačem nejde?

Nejlepší odpověď
HakitoCZ

  • Snížit detaily na minimum, hlavně antialiasing.
  • Nehrát ty nejnáročnější hry :D
  • Ale pokud chceš hrát to co chceš hrát, musíš sehnat si lepší mašinu.
  • Povypínat všechny přebytečné aplikace – Skype, Internetový prohlížeč, dropbox a cojávím, co ještě.

Jinak s tím moc dělat nepůjde.

Další odpovědi
FreeSTONE

Kdyby někdo dokázal zrychlit chod her jenom nějakým nastavením, byl by asi milionář – to by okamžitě chtěl každý 🙂

Máš následující možnosti:

  • upgrade procesoru, např na Core2Duo 2.5GHz. (cena: ~500, úsilí: střední, efekt:velký)
  • přetaktovat svůj 2Ghz CPU, např na 2.2GHz – programem, anebo v BIOSu (cena: 0, úsilí: malé, efekt: střední)
  • zkusit jiný „booster“, například Process Lasso v režimu Gaming Mode (cena: 0, úsilí: malé, efekt: minimální)

Obecně, notebook pořád ještě není na hraní her (pokud to teda není přímo „herní notebook“). Notebooky bývají spíš lehké a „mobilní“, tedy, musí jim dlouho vydržet baterie → CPU, disk a grafika musí mít nízkou spotřebu → tím pádem tam nebudou nijak výkonné díly. Ty by spotřebovaly hodně.