T3NY

Jde přetaktovat procesor u notebooku? Jak?

Ahoj mám notebook Lenovo IdeaPad G780 Dark Metal (Win7/64bit), Dvoujádrový procesor Intel Core i5–3210 (2.5GHz, 3.1GHz) Je možné tento procesor přetaktovat jestliže má základní výkon 2,5GHz, prosím o návod jak to provést, díky.

Odpovědi
cochee

Vždyť ten CPU má v turbu 3,1 gigaHerz, kolik bys z toho ještě chtěl vymáčknout? V noteboocích se ty procesory přetaktovávají samy, podle požadovaného výkonu. Když je třeba jet naplno, třeba v nějaké hře, tak to dá těch 3,1 GHz, když máš otevřenou jen plochu a nic neděláš, tak se podtaktuje, možná i níže než těch 2,5. To je schválně, protože když máš nízký kmitočet, tak ten procesor méně žere a šetří se šťáva v baterii. Kdybys to nataktoval natrvalo byť jen na těch standardních turbo 3,1, tak by sis s tím pohrál jen pár minut.

anonym

No – možná to jde ještě tak na 3,5…
😉
Ale k čemu? – na hry? – to bývá lepší si pohrát s grafikou (jaká tam je??).
Ale – nijak zvlášť tím výkon reálně nezvedneš, zato zvedneš ´topení´ – takže jednak hrozí sepnutí tepelné ochrany (to je to menší zlo) a jednak větší ´opotřebení´ notesu… Navíc – výkon můžeš (podle potřeb SW) zvednout třeba záměnou HD za SSD – ale každopádně nejde o herní notes…
Pokud ti tohle výkonově nestačí, kup si jinej.
😉