shannen

Slepičí šikana?! Máme slepici, která je velmi neoblíbená, všichni jí štípou, včetně kohouta, nechápu to, poraďte, díky!

Doplňuji:
Ale problém živin to nebude, mě by fakt zajímalo, co se v těch malých mozečcích děje, protože oni jí napadají, ale peří z ní nežerou. Na vesnici bydlíme, veterinář neví a asi by se s tím hlouběji ani nezabýval. Slepice snáší pěkná velká vejce, přece jí neudělám na paprice 😁 ikdyž i to je varianta. Děkuju za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

V kolektivu neoblíbená nebo slepičí šikana.Řešila bych to papiňákem…:D

Další odpovědi
Damiana

Klasická reakce „ženského“ kolektivu – zvlášť, když je ještě lepší, než ony (viz. pěkná, velká vejce). Kohout je pěkný slaboch – také obvyklé.
Herdek filek, to je doba, už i to zvířectvo se chová jako lidi! Bajka v reálu.
Nejsem pro „zpracování“ oné individualistky, ale spíš pro změnu pracoviště. Prodat jako dobrou kopačku. 🙂

david22

No jo, jenže řešení papiňákem by bylo pro tu šikanovanou slepici nespravedlivé. Papiňák ano, ale pro ty co šiklanují, nebo pro toho kohouta.
Ať je spravedlnost.

Kohut57

Pokud má kam utéci, tak snad přežije. V menším prostoru ji za čas zabijí. Nemusí jim ani nic chybět, je to prostě konkurence. Chce to velký výběh. Mě se to stalo nedávno také.

Syd

Prarodiče si nedávno koupili dvě nový slepice a ostatní je taky štípaly, tak je prostě držej zvlášť.

bolak

Možná ji ostatní slepice záviděj. Nenosí nějaký pompézní šperky nebo nejezdí v drahým fáru? No, takhle na dálku toho asi moc nevyřešíme, ale pokud ani veterinář netuší, tak se odpověď patrně nedozvíš.

Jedině snad Jarda Čejka že by eventuelně…

mosoj

To není šikana. To je přímo slepičí kanibalismus ( jak zde bylo řečeno – ženský ).
Houby o tom vím takže zde je odkaz na diskusi, není to tak jednoduché.

http://papousci­.chovzvirat.com/dis­kuzni-forum/kategorie-3/tema-7578/
Doplňuji:
Prostě slepice nesmí vidět něco červeného, nedej bože krev. Jsou jako býci v koridě !!

venkovan

Slepičí polévka s domácími nudlemi a slepice na smetaně či paprice.
Nicméně, slepicím mohou scházet nějaké živiny a berou si je z té neoblíbené. Staří chovatelé mne snad doplní a nebo se zeptat na venkovské veterině.