cappuccino

Skodi to kocce, kdyz zere zbytky lidske potravy?

Sousedi (chalupari) si poridili kocourka, ale jsou tu jen pres vikend a o dovolene. Po zbytek casu se kocourek toula a hleda. Castecne jsem se ho ujala, ale ne vzdy mam doma kapsicky nebo granule. Nabizim mu polevky, ryzi, testoviny, syr, zredene mleko s chlebem. Vsechno s chuti sezere. Myslite si, ze mu to nejak skodi?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Domácí zvířata, která jsou krmena lidskou potravou, často potom trpí lidskými chorobami. Protože žerou to, o čem je Člověk přesvědčen, že je dobré.

Další odpovědi
Filip84

Já mám, teďka, novou kočku, zatím je to das Katze, protože je to tak malé, že si pohlavím nejsem jist. Sama přišla, asi jí někdo vyhodil, ale je opravdu malá, tak, tak, že žere. No a když to kočka přišla, tak já jsem neměl co jí tak jako dát, psí granule by – jednou – kotě nezabily, ale ony to nerozkoušou dospělé kočky, ne tak toto. Tak dostala nudle a rajčatovou omáčku, co zbyly. No, trochu toho požrala, ale moc jí to nejelo. Pak jsem se byl poradit s holkama, co kočky mají, čím krmit takto malou kočku (a ukázal jsem, jak je malá). Koupil jsem jí konservu a žrala, jak sovětská delegace. Teď má granule a taky, padá to do ní, jak partyzáni do krytu.

Ze sýrů a mléka mají kočky akorát tak sračku. Není problém dát kočce vyvařené maso z vývaru / fondu, ale jestli jim chceš dávat polévky, tak jim uvař kočkopolévky – bez pepře, bez soli. Kočičí strava by měla obsahovat, oproti psí, více bílkovin, prostě kočka potřebuje více masa.

Stejně je ale lepší kočky krmit kočkožrádlem z obchodu, ne třeba ze 100%, ale alespoň ze 3/4. Obsahuje různé ty minerály, vitamíny, co kočky potřebují (stejné je to se psem & psím žrádlem).

zjentek

V pohodě, hlad je sviňa. Jinak kočka je noční šelma. která normálně loví, ano? Že neloví brambory tady psát nemusím 🤷‍♂️

aliendrone

V zásadě ne víc, než člověku, viz odpověď Ametyst. Moje bábí své Mindy nekrmila ničím jiným, než tím co zbylo od oběda, zvlášť jim chutnal kuřecí/slepičí vývar. Jenže ona ho dělala ze svých slepic, dokonce i nudle dělala z vajíček, které jí ta věčně kdákající havěť snesla. :)

Po mléku (kupovaném kravském) ty chlupaté bestie jely jak zjentek po Emmičce a vůbec jim nevadilo, že ho nemohou strávit. Možná to bylo tím, že tehdejší mléko bylo jiné. Nebudeš tomu věřit, ale dělalo tuková kolečka na sklenici nebo dokonce po nějakém čase ZKYSLO! A než nad tím začneš dumat, tak NE, nebyl to typický bolševický šlendrián. Tohle prostě OPRAVDOVÉ mléko dělá, víš? ;) :D :D

Rokio

Rozhodně jí to neprospívá.

cappuccino

Vsem diky za odpovedi. Snazim se to kombinovat a co nejdriv nakoupim zasoby kociciho krmiva, a to presto, ze jsem kocku nikdy nechtela!!

GM

Moje domácí kočky dostávají ráno kvalitní kapsičky, v poledne syrové maso hovězí a kuřecí, k večeru zase kapsičky, granule mají po celý den k dispozici. Nikdy lidské jídlo nebo kravské mléko. Kočka by měla jíst jako člověk-několikrát denně. Není jako pes, nepřežere se, vezme si jen tolik, kolik potřebuje. A venkovní myšilovky dostávají levnější konzervy a vařené maso v polévce s nakrájenými staršími rohlíky. Na to, aby kočka číhala a ulovilamyš, musí mít dost energie. Není to pro ni obživa, ale zábava.

cappuccino

GM: Rozdil je v tom, ze tohle neni moje kocka!! Pokud by bylo v misce zradlo po cely den, jsou tu jeste dalsi kocky z okoli, v noci kuny, jezci apod.
Takze krmeni je jen tehdy, kdyz prijde zebrat, coz je pravidelne rano a vecer. O vikendu nechodi, to ihned poznam, ze prijeli sousedi.
Uz jsem je oslovila, jak si to predstavuji, ze ho nechavaji samotneho, ale pry on uz si neco najde. Tak po tehle odpovedi radeji krmim ja a uz se neptam. A on nekdy spis chce pohladit, nez nakrmit.

Filip84

cappuccino: Ty, ale podobný přístup má, bohužel, hodně lidí. I k tomu, jak se má chovat pes. U psa se to, dneska, dá do určité míry řešit, ale u kočky to nikdo moc neřeší, teda pokud to není fialovo – šedo – modrá, von und zu, kočka, protože kočka je považována za nikoli natolik domestikovanou, aby bez lidské pomoci nepřežila, a zároveň, její polodivoký život společnosti neškodí. Což třeba u psů ano, ti začnou tvořit smečky, a pak jsou opravdu velkým problémem.

Filip84

GM: Co jsem měl kočky, tak kočky všecky lovily, no a tak když ta kočka loví, tak se ale musí pravidelněji odčervovat, než třeba pes, protože v těch myších ti červi jsou.

Když jsem byl puboš, takže to bude tak 22 – 25 roků nazpět, tak bába měli kočku a kocoura, a tak kočka lovila potkany. Ona je, sice, nosila před dveře a skládala je do lajny, jak po honu, no ale tak houby prd víš, jestli někde nějakého nezbuchala.

Dokud lovila potkany jenom doma, tak to bylo OK, poněvadž bába nikdy jed na potkany nedávala. Jenže kočka má ten rajón větší, no a asi u některých sousedů měli taky potkany, a tak jednoho nekrásného dne bylo po kočce, otrávila se tím potkaním jedem.

To nepíšu pro pobavení, spíš proto, že vy, co máte kočky, nedávejte nikde návnady s jedem na myši a potkany, já taky, jak to kotě odroste, deratisační staničky schovám (ony jsou plné, ale jakmile přijde zima, tak to „krmení pro myšičky“ vždycky ubývá měrou nevídanou!).

GM

Venkovní kočky samozřejmě pravidelně odčervujeme, odblešujeme a odklíšťujeme.

cappuccino

GM: Ja uz jsem mu taky koupila tabletky a ted na zimu to udelam znovu. Psal jsi, ze kocky se nepreziraji. Tak tenhle je asi vyjimka! Rano sezere kapsicku, pak si da granule, co mu nasypu, aby mel pres den a vecer zase pastiku nebo maso. Proste misticku ma porad vymetenou!! Asi dobre vi, co je hlad!!
Ma stesti, protoze uz i zazil kopanec od jineho souseda!!