OuSí

Škodí energetické nápoje?

Může u dětí ve věku 12–15 občasne pití energetických drinků zastavit růst?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Ano, může. Děti by energetické nápoje pít neměli. Je tam kofein a ten dětem opravdu neprospívá. Právě naopak ŠKODÍ!! Když dítě vypije hodně tohoto drinku, je to pro ně silná droga.

Další odpovědi
inspektorcz

Škodlivost energetických nápojů je přímo úměrné jeho složení. Nejčastěji obsahuje kofein a hodně cukru.
V lidském organismu funguje kofein jako stimulátor nervové soustavy CNS (Centrální nervová soustava), dočasně potlačuje únavu a probouzí bdělost.
Nadměrné pití energetických nápojů nemůže zastavit růst, může však poškodit CNS. Muselo by se jednat, ale o velmi velké množství – desítky litrů nápoje za den.

HerbiG

???? me je 14 a piju red bully od 11 let a piju je tak 4 denne a o silvestru 15 a merim 186… :D asi prestanu :D dik za informaci a good otazka!

afro.minerva

Tak nevím nic o růstu dětí, ale moje setra, když dělala noční, tak pila energetický drinky. A pak měla srdeční aritmii a několikrát v práci skolabovala. Jeden čas i nosila takovej ten budík, co zaznamenává činnost srdce. Takže to bude pořádnej sarjart. Určitě by to děti pít neměli. Je to vlastně legální tvrdá droga. To už je lepší dát dítěti kafe a to je pro dítě taky dost nezdravý.

Michal

Všeho s mírou.Hlavně pozor na složení!Nemluvě o množství.

panenka

pokud ho dítě nepije ve velkém množství ale třeba jen jeden za den tak by mu to uškodit nemělo