Pavel1212

Skloňování

Jak mám vyskloňovat obec Staré Hamry do 2. pádu?

Do Starých Hamer, nebo do Starých Hamrů? A případně bude se psát H/h? Díky.. 🙂

Odpovědi
kupkina

Obě možnosti jsou správně, všechno velké.

Zdroj: Slovník spisovného jazyka českého.

allayne

já bych jednoznačně napsala Starých Hamrů, ale pokud jsou obě možnosti správně, tak není co řešit :)

Luss

neni hamr podle vzoru hrad? tedy do Starych Hamru – je spravne. Do Starych Hamer by to bylo, pokud by ty Hamry byly rodu zenskeho nemylim-li se… zadna hamra snad neexistuje. nebo jo?