yank

Jak odnaučit psa sbírat odpadky?

Ahoj, mam doma 5 mesicni Shibu a dela to od zacatku… kdyz jsem se mu snazil neco vyndat tak to byl boj a dost hnusne kousal, takze sem to nechal tak a zacal k tomu pristupovat s klidem… kdyz si veme do huby neco, co si nemuze ted snist, protoze je to hrube ,tak si to nese az mu kape z pusy – kdyz ho v klidu oslovim a reknu ‚pust‘ nebo se zastavim, tak si stoupne/sedne blizko me nebo mi proleze mezi nohama a sedne si. Dneska zase, a kdyz jsem rekl ‚pust‘ a doubnul prstem do chleba, co mel v puse tak tak lehce zavrcel a polozil na me packu – to udelal uz jednou pred vstupem do bytu, ale to mi ji polozil na ruku kterou jsem mu nastavil… musim hodit pamlsek nebo sunku jinak a doufat, ze si pro to dobehne a rychle ho odskubnout, protoze i kdyz mu tim mavam pred nosem tak nic.. nejake napady?

Odpovědi
Drap

Důsledně naučit psa povely fuj a nesmíš. Soustavným cvičením a důsledností se to odnaučí. Stejně nutné odnaučit to vrčení, když mu chceš něco vzít. Při dospělosti to může vést k agresi.

Cenobita

Jedině výcvikem, aby pes poslouchal pána. Jinak se to ale nedá naučit na 100% mám zkušenosti, že se pes vyválel v hovně, v mrtvé hnijící rybě, v hubě nosil použitou vložku, kterou našel a oči mu zářili štěstím, nechtěl ji pustit. Psi jsou hrozný prasata, jediná možnost je psa stále hlídat a nedovolit mu to aby věděl, že je stále pod kontrolou. Pes to dělá vždy když si myslí, že si to může dovolit, že nemá dohled pána.

bububabu

Ten chudák pes jednoznačně hladový! Zkus mu navýšit stravu.

ocelote

To je trochu problem.. obcas mu mavam pamlskem pred nosem doma, kdyz nema nic extra hodnotneho a s nim to ani nehne..dobre vi, ze kdyz se vzdali ze mu to vemem… potreboval bych poradit jak na to efektivne(!)

ocelote

To je trochu problem.. obcas mu mavam pamlskem pred nosem doma, kdyz nema nic extra hodnotneho a s nim to ani nehne..dobre vi, ze kdyz se vzdali ze mu to vemem… potreboval bych poradit jak na to efektivne(!)