redhead

Seznámení táty s přítelem

S přítelem už jsme spolu přes rok, ale zatím se ještě neseznámil s mým tátou. Má setkání navrhnout můj přítel nebo táta? Přítel by o to zájem měl, ale připadá mi, že vlastní otec by měl sám od sebe zjistit, s jakým člověkem trávím nejvíce svého volného času. Občas mi se řečnicky zeptá „už bych se s ním měl seznámit, co?“ To je ale vše. Tak nevím, kde vězí chyba? Neměla bych to setkání nakonec uskutečnit já?
Doplňuji:
Rodiče mám rozvedené, mamka se s přítelem už poznala

Nejlepší odpověď
Damiana

Myslím, že to v klidu můžeš navrhnout ty a ne čekat na tátu nebo na přítele. Chlapi se v těchto záležitostech moc rozhoupat neumí, to je běžné.:)
Proto ty taťkovy „tanečky“, které jsi popsala…:-)
Tátovi oznam, že s ním chceš konečně seznámit svého kluka, protože rok v chození zase není tak málo, máš ho ráda a chceš znát taky jeho názor. No a svému klukovi řekni to samé. Pak „zprodukuj“ setkání. Záleží na tom, jakou „půdu“ zvolíš. Můžete se domluvit a taťku navštívit – to je klasika. Také můžete zajít třeba na společný oběd, to je varianta velmi solidní a úspěšná. Pokud má taťka novou, stálou partnerku, doporučuji ji pozvat také, protože předejdete případným problémům do budoucna s „paktováním se“ za zády. A pak – s ženskou „kolegyní“ budete mít síly trochu vyrovnané.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Tahle setkání by měli navrhovat spíše rodiče, třeba stačí říct „Tak ho pozvi na oběd!“ nebo „Tak ho někdy přiveď ukázat!“. Jen doufám, že se u vás neklade příliš na nějaké vytříbené chování, to by se chudák tvůj přítel musel šíleně stresovat… Prostě to udělat nějak v přátelském duchu, třeba si zahrajte všichni nějakou společenskou hru, u které se nasmějete, tím se člověk uvolní.
Teda, ale hrozně mě udivuje, že po roce se ještě neseznámili, to u vás ještě nikdy nebyl? Já jsem tedy svoje přítele k tátovi nevodila, to je trochu výhoda, když má člověk rozvedené rodiče :)
Tak přeju hodně štěstí, ať se to vydaří a taťka ať je spokojen a patřičně ti přítele potom „schválí“ :D