Sezna obeti agentů STB

Víme, že agent STB a je i ve svazcích udal několik našich přátel.Dá se někde dohledat seznam lidí, kterým tímto způsobem ublížil?
Mám tím namysli osoby, které udal?

Odpovědi
alenka901

nevím jestli ti pomůžu ale zkus tuhle stránku

Zdroj: http://www.obli­bena.net/index­.php/osoby/stb-seznamy.html

Dandi

Obávám se, že najdeš pouze informaci, jestli byl v STB, koho udal nejspíše ne.

Lencis

Speciální zákon umožní každému seznámit se podrobně s činností jednotlivých agentů StB. A také se jmenným seznamem všech spolupracovníků tajné policie.

"Každý si bude moci zjistit, jakou činnost vykazoval ten či onen agent StB. Je tu tedy možnost obrátit se na ministerstvo vnitra s dotazem, zda je konkrétní člověk – soused, podnikatel či politik – evidován jako spolupracovník StB. Pokud ano, pak bude moci nahlédnout do jeho svazku.

10. července 2009 – ABS spustil digitální archiv. Zájemcům umožní prohledávat a tisknout digitalizované dokumenty ABS zpočátku ve třech badatelnách, později i z osobních počítačů. ÚSTR doposud digitalizoval přes čtyři miliony archiválií, zpřístupnil několik desítek tisíc. Další dokumenty procházejí kontrolami. Projekt má být dokončen v příštím roce, kdy budou spisy přístupné přes internet.