GangstaHelper

Sepíšeme petici?

Sepíšeme petici, kde vytkneme majiteli Odpovedi.cz to, co se nám na stránkách nelíbí?

Já bych začal:

  1. Už se neukazuje ukázka (ochutnávka) z popisu otázky ve výpisu otázek, ale jen samotná otázka, což obvykle nestačí.
  2. hrozné množství reklam – chápu to, v životě jde prostě o peníze. Co takhle ale být loajální ke stálým uživatelům:
  • od hodnocení bronzový se místo obří grafické reklamy navrchu stránky objeví textová reklama stejné velikosti
  • od hodnocení stříbrný zmizí textová reklama zastavěná v nejlepší odpovědi u otázky
  • zlatý – jen malá reklama pod seznamem kategorii (ta se v současnosti objevuje jen u otevřené otázky)

Byla by to hezká odměna, navíc, jak bylo v některé odpovědi zmíněno, tak stálí hosté reklamy na jejich místech už ani jako reklamy nevnímají.
Doplňuji:
Za sebe ještě dodám:

3. Teď se mi jednotlivé otázky ve výpisu zdají na sebe natlačené, což přizpívá k ještě horší orientaci.

Tak pokud už nemáte co doplnit, tak pošlu odkaz na otázku provozovateli (který ji už i tak četl). Věřím, že zde bude tolik slušnosti a na jednotlivé body odpoví (případnou odpověď vložím, pokud to bude vhodné, do diskuze).

Nejlepší odpověď
standa

Ve zdroji odkazuji na jednu z prvních dnešních ´otázek´ na dané téma, kde je uvedeno několik trefných odpovědí, které bych doplnil ještě o tyto moje úvahy:

  • provozovatel nejspíš velmi dobře ví co do dělá a hlavně PROČ to dělá
  • zákonitě musí počítat s tím, že někteří z nás to nerozdýchají a prostě tento server opustí…, některým (jako já) je to úplný šumák… a někteří si prostě zvyknou
  • na druhu stranu si myslím, že jakákoli zpětná vazba od nás uživatelů je pro provozovatele cenná a nepochybně bude každý ´většinový´ názor nějak posuzován
  • argumenty na téma ekonomické nezbytnosti všudypřítomné reklamy už zazněly a asi k nim není co dodat

Jak jsem již řekl, mně ty reklamní ´obrázky´ a ´kecy´ nevadí…, já si na tomto serveru najdu i teď TO CO POTŘEBUJI 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uz-je-to-tady-reklama

Další odpovědi
kropitko

Je mi to jedno,ale bod 1)mě také rozčiluje,musím to otevřít i když bych to třeba ani neotvírala…

člověk

moje petice bude,že tady asi skončím

iwetax

Také mi schází upoutávka otázky. Už jsem ze zvědavosti klikla na několik otázek které mě nezajímaly.

Bumbes

Stačí si zjistit co to je a na co se dá použít Adblock. Mne osobně reklamy nevadí, neboť žádné nevidím.

Zdroj: addons.mozilla­.org/cs/firefox/ad­don/1865/

BENYTA

Jestli věříš,že to bude mít smysl,sem pro,navrhuji,at si sami ti na vyšších pozicích určí,nakolik se chtějí potkávat s reklamou.
Je pravdou,že tito uživatelé,by si to zaloužili…myslím právo volby…

Jahoda

Se všemi body které jste uvedl, souhlasím. Také přemýšlím o odchodu. Na 100% ještě rozhodnutá nejsem. Zajímalo by mne, jestli se to tady zlepší a provede se tu několik úprav, které nebudou na škodu, ale právě nám pomohou, ba dokonce se to díky některým úpravám vrátí zpět do své původní podoby, nebo alespoň podobné. Jsem tedy napnutá, jak se to postupně vyvine. Necháme se překvapit 🙂

HOMER

Přiznám se,že se mi poslední dobou nedostávalo moc času na odpovědi.To co se tu odehrálo během mé nepřítomnosti je celkem šokující,ale asi ne zarážející.Vlastně je celkem obdivuhodné,jak dlouho odpovědi odolávaly všudepřítomné reklamě.

Díky,Bumbes,Adblock funguje,a tak na mne už nic otravného nesvítí z mého monitoru… xD

RAB

Reklamy mi opravdu vadí, protože neumím nainstalovat ten program proti nim. Ale kvůli tomu s tím teda nepřestanu, reklamy už jsou všude a lepší stránku bych asi nenašla.
Jinak s Vámi ve všech bodech souhlsím.

ten který je

Přemýšlím že zahájím hladovku.:-D

GangstaHelper

Reakce mi přišla dnes asi půl hodiny po tom, co jsem napsal provozovateli – docela rychle.

I když jsem poukazoval na to, že názory jsou i v odpovědích na otázku, asi to bylo přehlédnuto.

Dobrý den,

děkuji za vaše názory, rozhodně je bereme na vědomí a sledujeme názory
na stránkách i když jsou vkládány místo otázek.

K jednotlivým bodům:

1. Popis otázky
Vzhledem k přibývajícímu počtu příspěvků jsme potřebovali na stránce
zobrazit více otázek, aby uživatelé nemuseli stránkovat. V tuto chvíli
se to nemusí zdát tak důležité, ale věříme, že provoz na serveru bude
nadále stoupat a v budoucnu by otázky rychle „zapadly“ na 3., 4. stránku
a mohly zůstat nezodpovězené. Velmi záleží na tom jak je otázka napsaná,
proto jsme upravili formulář otázky. Formulář pro zadání otázky budeme
ještě vylepšovat (interaktivní nápovědou), aby uživatele více směroval
ke správné formě otázek.

2. Reklama
Co se týká množství, tak na hlavní stránce je pouze jedna pozice, na
dalších stránkách je k této hlavní ještě 1–2 další, ale pouze v textové
formě. Obecně se dá říci, že 1 formát na hlavní a 2–3 formáty na
podstránkách patří spíše k nízké frekvenci reklam.
Jinak reklama je bohužel nutností, aby server mohl fungovat a dál se
rozvíjet. Financování webu z reklamy je nejrozšířenějším modelem na
internetu a zřejmě bylo naší chybou, že reklama nebyla na stránkách od
začátku, to by se určitě reklama neřešila. Jistě všichni používáte
nějaký mailový, zpravodajský server nebo vyhledávač a nikdo se
nepozastavuje nad tím proč tam je reklama.

3. Nahuštěné otázky v přehledu
Máte pravdu že jsou takto méně přehledné. Rozestupy otázek a jejich
přehlednost budeme v nejbližších dnech ještě řešit.

S pozdravem,
Jan Štípek

Odpovědi.cz

annas

Právě před chvílí jsem si říkala, že otázky jsou nahuštěné, tím i málo přehledné. Než dojde k nějaké úpravě (pokud dojde), dole je dost místa, číslování stran posunout co nejníž, aby se prostor rozšířil.

GangstaHelper

No, připadá mi, že to na sebe tak natlačili v průběhu dneška … někdy v posledních hodinách.