Chozze1210

Jak nepřijít po rozvodu o polovinu vlastnoručně postaveného RD?

jsme po rozvodu a teď se budu s bývalou ženou vyrovnávat jen na RD. Pozemek byl můj a dům na něm jsme postavili spolu a máme na něj úvěr…
Bývalá žena teď tvrdí, že nemám učty od ničeho, což má skoro pravdu, protože jsme to platili společně nebo něco dostala od rodičů. Zkrátka jsem jí důvěřoval a nechával jí všechny účtenky.
Ted když jde o vyrovnání majetku, tak mi říká, že je můj pozemek.
Na katastru nemovitostí máme každý půlku…
Ptám se: pokud ji dám k soudu a udělám soudní odhad, může s účty uspět? Budu na tom hůř?
Jak se můžu v takovéhle situaci bránit? Nechci se spokojit jen s parcelou. Dům jsme stavěli společně a stavěl jsem ho vlastnoručně dva roky, ale to bohužel nemám taky jak dokázat.
Prosím o radu, abych nepřišel o vše. Jen chci tu půlku.
Děkuji za odpověd všem.

Odpovědi
Drap

Ať má účty nebo ne, nemá to v podstatě žádný vliv, pokud jste stavěli v době manželství. To, co měl každý z vás prokazatelně před uzavřením manželství, tak zůstává jemu. Z uvedeného lze dedukovat, že v každém případě polovina domu připadne manželce. Pokud by však prokázala, že byla stavba budována pouze z jejího majetku, je dům celý pryč. Taková situace však nastává zřídka.

anonym

účtenky mi byly kdysi k ničemu, jelikož byly starší než 4 roky a podle právníka jsem si s nimi mohl vytřít. pravdou je, že nemovitost byla napsaná na matku exmanželky a v závěrečném zúčtování jsem si sbalil igelitku a pápá šáteček. řekl jsem si, ať se s tím udusí krá.a .