milanecek

Jak se provádí rozúčtování tepla (RTN) v bytě za rok 2015?

Dobrý den,
chci se zeptat, jak se provádí rozúčtování topných nákladů za rok 2015. V baráku někdo vyvěsil papír kde se má doplnit stav tepla za rok 2015 (RTN), v minulosti jsme to však neuváděli. Bydlím v novějším baráku, pronajatý byt, majitele zatím nemohu sehnat, proto se ptám tady.
Četl jsem něco o nutnosti instalaci měřičů, ale pak také články, kde se psalo, že to je odloženo, tak nevím, jak to vůbec momentálně je. Byl jsem minulý rok v zahraničí a o žádné vyhlášce jsem nevěděl. Žádný měřák v bytě nemám, co s tím teď? Víte někdo? 🙂
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
anonym

od 1.1.2015 je povinné měření. pokud nemáte měřáky, tak je něco špatně

docela by mě zajímalo, jak by to někdo zapisoval na nástěnku, když se v tom měřáku nevyznám já sám

milanecek

No já dohledal nějaké články o tom např. http://ekonomi­ka.idnes.cz/me­rice-tepla-v-bytech-05z-/ekonomika.as­px?c=A150319_094422_do­maci_zt a nebo http://zpravy­.alfa9.cz/abso­lutenm/templa­tes/zprava.as­px?a=38980

Mám v tom zmatek, ale jak jsem psal byl jsem minuly rok v zahraničí a nevím o žádné takové akci že by se u nás v baráku odehrála (instalace měřáků). To nevím jak to zapisoval, ale v seznamu nájemců vidím vždy nějaké číslo pod sloupcem označeným RTN 🙂